PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków zarabia na programie pomocy lokatorom

  • JL    30 grudnia 2015 - 09:30
Kraków zarabia na programie pomocy lokatorom
Dzięki programowi pomocy lokatorom gmina Kraków zarobiła w 2015 roku ponad 942 tys. zł. Fot. Pixabay.com

44 lokale mieszkalne wynajęto w Krakowie w ramach przeprowadzonego w 2015 r. programu pomocy lokatorom.
Dzięki programowi gmina Kraków zarobiła w 2015 roku ponad 942 tys. zł z tytułu przychodu z czynszu oraz zmniejszenia kosztów wykonania przez gminę remontu.

Zgodnie z przepisami prawa miejscowego samodzielne lokale mieszkalne o powierzchni do 80 mkw., wchodzące w skład mieszkaniowego zasobu gminy Kraków i położone w centrum miasta, odzyskane w wyniku wygaśnięcia lub rozwiązania umowy najmu oraz pozyskane w innej formie mogą zostać przeznaczone na wynajem dla osób, które spełniają kryteria niezaspokojonych potrzeb mieszkaniowych.

Podstawowe korzyści wynikające z programu to udzielenie pomocy mieszkaniowej większej liczby osób będących w trudnej sytuacji mieszkaniowej oraz znaczące zmniejszenie kosztów związanych z utrzymaniem wolnego zasobu mieszkaniowego dzięki zasiedleniu pustostanów.

Ponadto remonty w lokalach przeprowadzają przyszli najemcy, a gmina zyskuje znaczące zwiększenie wpływów czynszowych związanych z wynajmem na zasadach czynszu wolnego.

Dzięki programowi do mieszkań w centrum miasta wprowadzają się osoby mające stosunkowo wysokie dochody, które stać na opłacenie wyższego czynszu, utrzymanie mieszkania i dbanie o nie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.