PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków znalazł sposób na zmniejszenie korków

  • PAP/Metro    27 maja 2014 - 06:58
Kraków znalazł sposób na zmniejszenie korków

- Odkąd Kraków - jako pierwszy i jedyny - wpuścił motocykle na buspasy, w mieście jest mniej korków i mniej wypadków z jednośladami. Czy inne miasta pójdą tym śladem? Już zastanawia się nad tym Warszawa.
Przyjrzymy się eksperymentowi w Krakowie i możliwe, że powtórzymy to w stolicy, zapowiada w "Metrze" Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie.

O wpuszczenie na buspasy apeluje środowisko motocyklistów. Jest to dozwolone w wielu miastach w Wielkiej Brytanii, w Hiszpanii, we Francji. Najwyższy czas, żeby obudziły się też nasze miasta, mówi Jakub Jastrzębski z Polskiego Stowarzyszenia Motocyklistów.

Po naszych drogach porusza się już ponad milion motocykli - ponad 30 proc. więcej niż przed dekadą. Przekonanie, że to motocykliści sieją największe spustoszenie na naszych drogach, nie ma wiele wspólnego z prawdą. Kierujący nimi spowodowali w zeszłym roku 967 wypadków, w których zginęło 146 osób. Daje to 88 wypadków w przeliczeniu na 100 tys. motocykli. Dla porównania - kierowcy aut osobowych spowodowali 121 wypadków w przeliczeniu na 100 tys. aut.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.