PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków zyska system informacji o wolnych miejscach parkingowych

  • JL    26 września 2016 - 09:47
Kraków zyska system informacji o wolnych miejscach parkingowych
Kraków będzie mieć system informacji o wolnych miejscach parkingowych. Fot. Pixabay.com

Spółka Miejska Infrastruktura rozstrzygnęła przetarg na budowę systemu dynamicznej informacji o wolnych stanowiskach postojowych w strefie płatnego parkowania w Krakowie. Najlepsza okazała się oferta Comarchu.
– Cieszę się, że czołowa krakowska firma w dziedzinie inteligentnych rozwiązań i systemów informatycznych będzie realizowała ten projekt. Jestem przekonany, że firma Comarch jest gwarantem realizacji zadania na najwyższym światowym poziomie – mówi Piotr Kącki, prezes Miejskiej Infrastruktury.

System informacji o wolnych stanowiskach postojowych ma za zadanie informować i naprowadzać kierowców na wolne miejsca postojowe zlokalizowane przy ulicach objętych systemem. W ramach tego rozwiązania dostarczone zostanie narzędzie, które 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu, czyli w trybie ciągłym zbiera i przekazuje informacje o zajętości miejsc postojowych. Następnie informacje w czasie rzeczywistym będą udostępniane przez aplikację instalowaną na urządzeniach mobilnych.

Projekt zakłada również montaż dwóch tablic zmiennej treści z informacją o wolnych miejscach postojowych.

W ramach zamówienia planowane jest zamontowanie 284 czujników bezprzewodowych i dwóch tablic z dynamiczną informacją. Wdrażany przez krakowską spółkę system będzie również służył dostarczeniu informacji o zmieniających się zwyczajach parkingowych na ulicach objętych systemem zarówno w czasie obowiązywania strefy płatnego parkowania, jak również w godzinach i dniach gdy strefa nie obowiązuje. Pozwoli również ocenić, czy wprowadzenie strefy lub zmiany w już obowiązującej strefie przyniosło zamierzony efekt, czyli nastąpiło zwiększenie rotacji parkujących pojazdów samochodowych w obszarach charakteryzujących się znacznym deficytem miejsc postojowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.