PARTNER PORTALU
  • BGK

Krakowianie mogą sprawdzić swój adres

  • GK    9 października 2012 - 11:28
Krakowianie mogą sprawdzić swój adres

Urząd Miasta Krakowa prowadzi modernizację ewidencji gruntów i budynków, by zaktualizować dostępne w niej dane.
Od 22 października do 12 listopada w Wydziale Geodezji UMK wyłożony będzie projekt takiego opracowania dla części nieruchomości położonych w Śródmieściu. W wydziale geodezji dostępne jest opracowanie dla obrębów 50, 51, 52, 53, 63, 8, 17, 6, 7 i 5 położonych w Śródmieściu.

Dokumentacja projektu składa się z: rejestru gruntów, rejestru budynków, rejestru lokali, kartotek budynków, kartotek lokali, mapy ewidencyjnej. Wszyscy zainteresowani mogą zapoznać się z przygotowanym projektem opracowania, uzyskać niezbędne wyjaśnienia i zgłosić do protokołu ewentualne uwagi i wnioski. Ważne jest, by na etapie projektu modernizacji, przed założeniem ewidencji budynków i lokali, ujawnić ewentualne błędy.

Dane zamieszczone w operacie ewidencji gruntów i budynków mają charakter wiążący dla organów podatkowych, błędy będą miały więc wpływ na wymiar podatku od nieruchomości. Zmienione w wyniku modernizacji dane są również ujawniane z urzędu w księgach wieczystych. W przypadku błędów mogą powstać kłopoty przy obrocie nieruchomościami – np. przy sprzedaży, darowiźnie, spadkobraniu.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.