PARTNER PORTALU
  • BGK

Krakowianie wolą autobus niż samochód

  • AT    30 kwietnia 2012 - 15:32
Krakowianie wolą autobus niż samochód

Autobus i tramwaj zamiast samochodu? Na taki wybór decyduje się coraz większa liczba krakowskich kierowców, wynika z ankiety przeprowadzonej przez ING.
Wysokie ceny paliwa sprawiają, że coraz więcej krakowian zostawia samochód i wybiera komunikację miejską. Z ankiety przeprowadzonej przez ING wynika, że korzystanie z auta w okresie ostatnich 12 miesięcy ograniczył co drugi kierowca - donosi krakowski magistrat.

Okazuje się, że dla części jeżdżenie autem np. do pracy może już być mniej atrakcyjne niż jazda transportem publicznym. Średnio na przesiadkę do komunikacji miejskiej zdecydowało się 6 proc. kierowców jeżdżących prywatnymi samochodami.

Da się jednak zauważyć duże zróżnicowanie między miastami, które zostały przebadane - najwyższy odsetek osób, które z powodu cen paliw przesiadły się do transportu publicznego był w Warszawie, gdzie wyniósł aż 15 proc. oraz Krakowie 13 proc. Dla porównania w Szczecinie i Katowicach na taki ruch zdecydowało się 5 proc. kierowców. Łódź i Wrocław osiągnęły 7-8 proc., a Trójmiasto 11 proc.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.