PARTNER PORTALU
  • BGK

Krakowianie złożyli deklaracje śmieciowe

  • ZWI    20 maja 2013 - 21:00
Krakowianie złożyli deklaracje śmieciowe

Ponad 54 tysiące deklaracji śmieciowych wpłynęło do 17 maja do MPO Kraków, operatora nowego systemu gospodarki odpadami w stolicy Małopolski. Około 30 tysięcy z nich złożono drogą elektroniczną.
Obecnie MPO Kraków sprawdza, czy deklaracje zostały wypełnione prawidłowo oraz czy są kompletne. Następnie formularze zostaną wprowadzone do systemu, a na ich podstawie zostanie naliczona podatek za odbiór i za gospodarowanie odpadów.

Magistrat szacuje, że wymaganą prawem deklarację złożyli niemal wszyscy właściciele i zarządcy krakowskich nieruchomości. Jeśli po weryfikacji okaże się, że są osoby, które tego nie uczyniły, zostaną wezwane przez MPO do wypełnienia i przesłania deklaracji. W przypadku dalszego uchylania się od ustawowego obowiązku zarządca systemu może sam naliczyć opłatę śmieciową na podstawie szacunków, w tym średniej ilości odpadów, powstających na nieruchomościach o podobnym charakterze.

„Pamiętajmy jednak, że taka opłata będzie wyższa, niż w przypadku wyboru opcji oddawania posegregowanych odpadów" - wyjaśnia Krystyna Paluchowska, rzeczniczka prasowa MPO Kraków.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.