PARTNER PORTALU
  • BGK

Krakowscy kierowcy MPK szkolą się w symulatorze

  • pt    16 listopada 2014 - 14:28
Krakowscy kierowcy MPK szkolą się w symulatorze

Kierowcy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie odbyli szkolenie w specjalnym 14-metrowym mobilnym symulatorze jazdy autobusem. Szkolenie w jednym z najnowocześniejszych tego typu urządzeń w Polsce jest m.in. elementem przygotowania prowadzących autobusy do różnych warunków drogowych.
- W przypadku szkoleń kierowców najważniejszy jest aspekt bezpieczeństwa. Prowadzący są bowiem odpowiedzialni za jadących w środku pasażerów. Dlatego szkoląc kierowców staramy się wykorzystywać najnowocześniejsze rozwiązania, a takim jest na pewno mobilny symulator jazy autobusem – mówił Stefan Szczypuła, kierownik Działu Szkolenia w MPK SA w Krakowie.

Czytaj: Pierwsze miasto w Polsce tylko z hybrydowymi autobusami

Warto podkreślić, że 14-metrowy symulator umożliwia trenowanie prowadzenia autobusu w różnych  sytuacjach, m.in. zmieniających się warunkach atmosferycznych oraz na różnych wariantach tras.

 Czytaj: Nowe autobusy w Stargardzie Szczecińskim

Twórcy symulatora zadbali o duży realizm jazdy - kabina kierowcy niczym nie różni się od tych produkowanych seryjnie. W środku działają najnowocześniejsze i najlepsze systemy audiowizualne, w tym dźwięk przestrzenny oraz najwyższej jakości obraz emitowany w technologii on screen – bezpośrednio na szybach.

Szkolenie kierowców MPK trwa od piątku, 14 listopada do niedzieli, 16 listopada. Weźmie w nim udział kilkadziesiąt osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.