PARTNER PORTALU
  • BGK

Krakowska miejska flota coraz nowocześniejsza

  • ZWI    3 kwietnia 2013 - 17:35
Krakowska miejska flota coraz nowocześniejsza

Pasażerów w Krakowie wozi coraz więcej nowoczesnych pojazdów. Oprócz nowych tramwajów NGT8, których wkrótce będzie 24, w Krakowie przybywa także przyjaznych autobusów.
Jak informuje krakowski magistrat, w tym roku, w marcu fabryka Solaria dostarczyła do Krakowa 29 autobusów. Są to przede wszystkich pojazdy12-metrowe, tylko cztery z nich to autobusy przegubowe. To już kolejna partia ze 100 pojazdów zamówionych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie w 2011 roku.

Czytaj też: Rynek taboru miejskiego przechodzi rewolucję

W sumie do tej pory do Krakowa z tej dostawy trafiły już 72 autobusy.

Nowe pojazdy cechuje bogate wyposażenie: funkcjonuje w nich nowoczesny system informacji pasażerskiej (tablice elektroniczne wyświetlające trasę i głosowe zapowiadanie przystanków), klimatyzacja, monitoring, oraz automaty biletowe.

W wyposażeniu znalazły się także nowoczesne kasowniki, dzięki którym pasażerowie będąmogli sprawdzić wszystkie dane zapisane na Krakowskiej Karcie Miejskiej, m.in. datęważności biletu oraz na jakie linie bilet został wyk upiony. Producent zadbał także o to, aby autobusy były bezpieczne. W komorze silnika został zamontowany system wykrywania i gaszenia ognia.

Jednocześnie są to pojazdy spełniające najwyższe europejskie normy związane zochroną środowiska - silniki spełniają standard emisji spalin EEV. Dzięki temu jadący autobus wytwarza minimalne ilości szkodliwych substancji.

Urząd podkreśla, że nowe pojazdy zastąpią najstarsze krakowskie autobusy marki Scania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.