PARTNER PORTALU
  • BGK

Krakowska rada ma nową komisję - od mieszkalnictwa

  • AW    3 października 2012 - 15:00
Krakowska rada ma nową komisję - od mieszkalnictwa

Radny Stanisław Rachwał przewodniczy dziesięcioosobowemu składowi nowej komisji funkcjonującej przy Radzie Miasta Krakowa – komisji mieszkalnictwa. O jej powołanie wnioskowali również przedstawiciele Okrągłego Stołu Mieszkaniowego.
Jak przypomina krakowski magistrat, komisję powołano na sesji Rady Miasta Krakowa 26 września, a swoje pierwsze posiedzenie miała 2 października.

Przedmiotem działania nowej komisji ma być: przygotowanie strategii i polityki mieszkaniowej Gminy Miejskiej Kraków, przedstawienie radzie opinii i wniosków oraz propozycji rozstrzygnięć w sprawach: uchwał dotyczących strategii i polityki mieszkaniowej Krakowa, uchwał i wytycznych do procedur dotyczących sposobu realizacji strategii i polityki oraz lokalnych inicjatyw mieszkaniowych i inwestycyjnych.

Komisja będzie też miała na celu monitoring, ocenę przygotowania i realizacji oraz kontrolę wykonania uchwał i wdrażania wytycznych do procedur w zakresie sposobu realizacji strategii i polityki mieszkaniowej Krakowa oraz lokalnych inicjatyw mieszkaniowych i inwestycyjnych.

Celem działania komisji będzie też opiniowanie zasad tworzenia listy rankingowej, ocena przygotowania i realizacji lokalnych inicjatyw inwestycyjnych i mieszkaniowych, czy zagadnienia strategii rozwoju przestrzennego miasta.

Podczas posiedzeń członkowie komisji zajmą się również inicjowaniem i opiniowaniem działań planistycznych w zakresie strategii i polityki mieszkaniowej, infrastruktury miejskiej oraz gospodarki komunalnej, a także opiniowaniem projektów uchwał i zarządzeń dotyczących spraw, w których wymagana jest opinia komisji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.