PARTNER PORTALU
  • BGK

Krakowska spalarnia znów bez wykonawcy

  • wnp.p    8 września 2012 - 11:35
Krakowska spalarnia znów bez wykonawcy

Konsorcjum Budimeksu, które według ostatnich decyzji przetargowych miało wybudować spalarnię odpadów w Krakowie, ostatecznie nie podpisze umowy. Inwestor będzie musiał po raz czwarty wybierać wykonawcę dla wartej ponad 700 mln zł brutto inwestycji.
W piątek prowadzący przetarg Krakowski Holding Komunalny poinformował, że jeden z członków konsorcjum Budimeksu - belgijska spółka Keppel Seghers - zrezygnował z udziału w przedsięwzięciu. Z tego powodu konsorcjum nie będzie mogło przystąpić do podpisania umowy, w czym formalnie przeszkadzał jeszcze tylko brak wyniku kontroli przetargu, prowadzonej przez prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

Obecnie w przetargu znajduje się już tylko spółka Posco Engineering & Construction z Korei Południowej. Jednak i to może się jeszcze zmienić, gdyż o przywrócenie do postępowania w sądzie walczy Mostostal Warszawa, który został wybrany na wykonawcę spalarni przy pierwszym rozstrzygnięciu przetargu. Dotychczas rozpatrywanie skargi Mostostalu było dwukrotnie odraczane; kolejna rozprawa ma się odbyć 2 października.

Cały artykuł czytaj tu Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.