PARTNER PORTALU
  • BGK

Krakowski Holding chwali się inwestycją na światowym poziomie

  • JL    9 września 2015 - 09:09
Krakowski Holding chwali się inwestycją na światowym poziomie

Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów będzie odzyskiwał zarówno energię elektryczną, jak i cieplną. Fot. krakow.pl

Każdy mieszkaniec Krakowa będzie mógł stworzyć energię, zarówno elektryczną jak i cieplną, a potrzebne do tego będą tylko śmieci.
Podczas wyjazdowego posiedzenia komisji infrastruktury krakowscy radni mieli okazję zobaczyć postępy prac związanych z budową Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów. Jak informuje krakowski magistrat inwestycja według planów ma ruszyć pod koniec listopada.

W Krakowie uważają, że Krakowski Holding Komunalny może poszczycić się inwestycją na światowym poziomie. W tym momencie zakończono już montaż wszystkich głównych urządzeń ZTPO. Trwa montaż instalacji systemu wizualizacji i sterowania oraz izolacji termicznych. Ponadto rozpoczęto testy urządzeń.

Radni mogli z bliska przyjrzeć się postępom w pracach budowlanych. W tym momencie w trakcie realizacji jest: montaż okien i drzwi, instalacji przeciwpożarowej, instalacji elektrycznej, instalacji centralnego ogrzewania i wentylacji. Łączna wartość robót wykonanych na koniec pierwszego kwartału 2015 roku wyniosła 403 346 836 zł (netto).

Do spalarni dostarczane będą zmieszane odpady komunalne, które nie będą nadawać się już do recyklingu. Roczna jej wydajność będzie wynosić 28,2 Mg/h na dwóch niezależnych liniach termicznego przekształcania, każda o wydajności 14,1 Mg/h odpadów komunalnych.

Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów będzie odzyskiwał zarówno energię elektryczną, jak i cieplną. Całkowity koszt realizacji tego projektu wyniesie ok. 673 mln zł netto, z czego ok. 372 ml zł pokryją środki z unijnego Funduszu Spójności. Wkład własny Krakowskiego Holdingu Komunalnego to ok. 301 mln złotych.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.