PARTNER PORTALU
  • BGK

Krakowski MPEC zdradza stawki za ogrzewanie na 2017 r.

  • aw    16 grudnia 2016 - 10:08
Krakowski MPEC zdradza stawki za ogrzewanie na 2017 r.
Fot. Tomasz Stankiewicz / krakow.pl

Mieszkańcy Krakowa i Skawiny, przynajmniej ci którzy podłączeni są do sieci ciepłowniczej, mogą odetchnąć z ulgą. Ceny stosowane przez MPEC w 2017 roku utrzymają się na tym samym poziomie, co w roku bieżącym.
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (MPEC) zaopatruje w energię cieplną odbiorców z Krakowa i Skawiny obsługując przy tym ponad 5200 klientów i ogrzewając ponad 8500 budynków.

Energia dostarczana przez MPEC wykorzystywana jest nie tylko do ogrzewania, ale także do przygotowania ciepłej wody użytkowej, klimatyzacji, wentylacji i innych specyficznych potrzeb technologicznych, jak np. podgrzewanie płyt boisk piłkarskich.

Wśród usług dominuje centralne ogrzewanie. Prawie 70 proc. krakowskich mieszkań ogrzewanych jest z miejskiej sieci ciepłowniczej, a ciepła woda użytkowa pojawia się w coraz większej liczbie budynków każdego roku.

Obok budownictwa mieszkaniowego obsługiwane są także obiekty użyteczności publicznej: szpitale, biurowce, centra handlowe, hipermarkety oraz zabytki. Sieć cieplna pokrywa ok. 30 procent powierzchni Krakowa.

Spółka podaje, ze opłaty nie wzrosną dzięki redukcji kosztów funkcjonowania przedsiębiorstwa, niezwiązanej z rozbudową i modernizacją systemu ciepłowniczego, ale także dlatego, że wytwórcy energii cieplnej nie podniosą swoich cen. Ceny ciepła w 2015 r. były wyższe o 4,6 proc. w porównaniu do roku ubiegłego, a w roku 2016 o 4,7 proc.

Przypomnijmy, że w 2017 roku nie wzrosną W Krakowie też opłaty za wodę i kanalizację.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.