PARTNER PORTALU
  • BGK

Krakowski MPK kupuje 12 hybrydowych Solarisów

  • JS    22 lutego 2016 - 20:56
Krakowski MPK kupuje 12 hybrydowych Solarisów
Solaris Bus&Coach SA za dostarczenie 12 autobusów hybrydowych zaproponował kwotę 25.200.008 zł netto (fot. . MPK Kraków)

· Solaris Bus&Coach SA dostarczy do Krakowa 12 autobusów hybrydowych przegubowych o długości 18 metrów.
· Oferta firmy z Bolechowa była jedyną, jaka wpłynęła do MPK SA w przetargu, który został ogłoszony w grudniu 2015 roku.
Solaris Bus&Coach SA za dostarczenie 12 autobusów hybrydowych zaproponował kwotę 25.200.008 zł netto.

Jeszcze przed podpisaniem umowy MPK SA zwróci się o sprawdzenie całej procedury przetargowej do prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Po zakończeniu kontroli z firmą Solaris może zostać zawarta umowa. Od tego momentu producent będzie miał siedem miesięcy na dostarczenie autobusów do Krakowa.

- Największą zaletą zamówionych przez MPK SA autobusów jest napęd hybrydowy  łączący silnik elektryczny i spalinowy spełniający najwyższe europejskie normy ochrony środowiska Euro 6. Pojazdy będą wyposażone w klimatyzację, automat biletowy i nowoczesny system informacji pasażerskiej – mówi Marek Gancarczyk, rzecznik prasowy MPK SA.

Warto przypomnieć, że krakowski przewoźnik zamierza kupić 107 autobusów w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, korzystając z instrumentu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. MPK SA podpisało już umowę na dostawę 60 autobusów 12-metrowych. Oprócz tego MPK SA zamierza zamówić 20 autobusów elektrycznych wraz z systemem ładowania oraz 15 autobusów typu midi o długości ok. 8,5 m.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.