PARTNER PORTALU
  • BGK

Krakowski zasób mieszkaniowy się powiększył

  • AW    17 lipca 2013 - 16:41
Krakowski zasób mieszkaniowy się powiększył

W środę zostały oddane do użytku cztery wielorodzinne budynki mieszkalne w pełni wykończone i wyposażone przy ul. Łazy w Krakowie.
- Oddajemy dziś mieszkania w bardzo dobrym standardzie, z pełną infrastrukturą. To kolejna - po os. Magnolii inwestycja mieszkaniowa miasta. Chcielibyśmy zrealizować kolejne osiedla, ponieważ mamy wtedy gwarancję jakości mieszkań, a realizacja budynków mieszkalnych na gruntach własnych gminy jest najtańszą formą pozyskiwania lokali mieszkalnych – podkreśla prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Jak informuje magistrat, miasto pozyskało 82 lokale o łącznej powierzchni mieszkalnej 3.425 m 2 zlokalizowane w czterech budynkach. 12 mieszkań przystosowano dla osób niepełnosprawnych, w tym 2 mieszkania o pow. ok. 100 m², z niezależnym wejściem i windą. Wszystkie klatki posiadają podjazdy dla wózków inwalidzkich.

W ramach przedsięwzięcia powstała infrastruktura towarzysząca(sieci, przyłącza, parkingi, drogi osiedlowe, mała architektura, zieleń). Mieszkańcy mają do dyspozycji 40 garaży oraz 44 miejsca parkingowe.

Łączny koszt inwestycji wyniósł ponad 10, 9 mln zł złotych.

Inwestycja została objęta programem zamian lokali mieszkalnych. Do lokali będą kierowane także osoby uprawnione do otrzymania lokalu zamiennego, wykwaterowywane z lokali mieszkalnych na terenie placówek oświatowych, ochrony zdrowia, a także osoby,które utraciły mieszkania na skutek trzyletnich wypowiedzeń umów najmu oraz wychowankowie domów dziecka i rodzin zastępczych. W dalszej kolejności kierowane będą osoby objęte listami ostatecznymi z innych tytułów. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.