PARTNER PORTALU
  • BGK

Krakowskie lotnisko obsłużyło ponad 5,8 mln pasażerów w ub.r.

  • PAP/JS    4 stycznia 2018 - 21:36
Krakowskie lotnisko obsłużyło ponad 5,8 mln pasażerów w ub.r.
Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym (fot. mat. pras.)

5 835 189 pasażerów obsłużył w zeszłym roku Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice. Było to o niemal 852 tys. osób więcej niż rok wcześniej, co daje wzrost o 17 proc. Prognozy krakowskiego lotniska zakładają 9 proc. wzrost ruchu pasażerskiego w tym roku.
"Podróże lotnicze są co raz bardziej popularne wśród Polaków, a Małopolska przyciąga zagranicznych turystów i biznes" - ocenił prezes Kraków Airport Radosław Włoszek.

Jak przypomniał, ubiegłoroczny wynik jest rekordowy w historii lotniska. W zeszłym roku krakowskie lotnisko oferowało połączenia do pięciu nowych krajów: Stanów Zjednoczonych, Portugalii, Czech, Maroka i na Ukrainę, a od kwietnia br. w jego siatce połączeń znajdą się także Zjednoczone Emiraty Arabskie.

"Z kolei dogodne godziny połączeń z największymi lotniskami przesiadkowymi w Europie umożliwiają pasażerom skorzystanie z połączeń m.in. do Tokio/Seulu, Toronto, Nowego Jorku, Singapuru czy Rio de Janerio" - dodał Włoszek.

W zeszłym roku krakowskie lotnisko zanotowano także 46 264 startów i lądowań łącznie, czyli o 10 proc. operacji lotniczych więcej niż w 2016 r.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W zimowym rozkładzie lotów, który obowiązuje od 30 października posiada 89 bezpośrednich połączeń regularnych do 23 krajów. Oferuje je 15 przewoźników operujących z krakowskiego lotniska: Austrian Airlines, British Airways, Brussels Airlines, easyJet, EL Al, Eurowings, Finnair, Jet2.com, KLM, Lufthansa, Norwegian, PLL LOT, Ryanair, SWISS International Air Lines, Skandynawskie Linie Lotnicze SAS oraz Ukraine International Airlines.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.