Krakowskie wodociągi muszą zapłacić karę

  • przegląd prasy/Rzeczpospolita
  • 12-12-2013
  • drukuj
Wodociągi powinny finansować wykonanie przyłącza pomiędzy granicą nieruchomości odbiorcy a siecią główną - podaje "Rzeczpospolita".
Krakowskie wodociągi muszą zapłacić karę

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał, że Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Krakowie nadużyło pozycji dominującej na lokalnym rynku zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków.

Sąd zajmował się skargą spółki na decyzję UOKiK. Utrzymał więc karę ponad 900 tys. zł, jaką na spółkę nałożył prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

W postępowaniu stwierdzono, że spółka zobowiązywała nowych klientów do budowy na własny koszt fragmentu sieci wodociągowej od granicy ich nieruchomości do miejsca włączenia do głównej sieci wodociągowej przebiegającej poza granicą tej nieruchomości.

Konsumenci musieli też płacić za wykonanie fragmentu sieci kanalizacyjnej od pierwszej studzienki, licząc od strony budynku, do miejsca włączenia do głównej sieci kanalizacyjnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

To trzeba zmienić treść ustawy. Pozostaje procesować się z UOKiK do upadłego za niekonstytucyjne działania - decyzje prezesa uokik są ważniejsze od obowiązującego prawa? chyba chłopu odbiło! to co - budować przylacze wodociągowe na pdst. pozwolenia na budowę i planu wieloletniego ?

janek, 2013-12-17 11:26:26 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE