PARTNER PORTALU
  • BGK

Krakowskie wodociągi muszą zapłacić karę

  • przegląd prasy/Rzeczpospolita    12 grudnia 2013 - 09:01
Krakowskie wodociągi muszą zapłacić karę

Wodociągi powinny finansować wykonanie przyłącza pomiędzy granicą nieruchomości odbiorcy a siecią główną - podaje "Rzeczpospolita".
Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał, że Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Krakowie nadużyło pozycji dominującej na lokalnym rynku zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków.

Sąd zajmował się skargą spółki na decyzję UOKiK. Utrzymał więc karę ponad 900 tys. zł, jaką na spółkę nałożył prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

W postępowaniu stwierdzono, że spółka zobowiązywała nowych klientów do budowy na własny koszt fragmentu sieci wodociągowej od granicy ich nieruchomości do miejsca włączenia do głównej sieci wodociągowej przebiegającej poza granicą tej nieruchomości.

Konsumenci musieli też płacić za wykonanie fragmentu sieci kanalizacyjnej od pierwszej studzienki, licząc od strony budynku, do miejsca włączenia do głównej sieci kanalizacyjnej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • janek, 2013-12-17 11:26:26

    To trzeba zmienić treść ustawy. Pozostaje procesować się z UOKiK do upadłego za niekonstytucyjne działania - decyzje prezesa uokik są ważniejsze od obowiązującego prawa? chyba chłopu odbiło! to co - budować przylacze wodociągowe na pdst. pozwolenia na budowę i planu wieloletniego ?