PARTNER PORTALU
  • BGK

Kredyt na tory ze stolicy do Radomia

  • PAP    19 września 2013 - 15:50
Kredyt na tory ze stolicy do Radomia

PKP Polskie Linie Kolejowe dostały 235 mln euro kredytu od Europejskiego Banku Inwestycyjnego - poinformował w czwartek bank w komunikacie. Pieniądze te będą przeznaczone remont na 92,5 km linii kolejowej z Warszawy Okęcie do Radomia.
To już kolejny kredyt, jaki PKP PLK dostaje z EBI - łączna suma dziewięciu kredytów EBI na modernizację kolei w Polsce wynosi 1,65 mld euro.

Podczas remontu linii Warszawa-Radom na odcinku pomiędzy Warką a Radomiem zostanie wybudowany drugi tor. Ponadto zostanie zmodernizowany system zasilania, a system sygnalizacyjny i telekomunikacyjny - wymieniony. Wzdłuż linii powstaną ekrany akustyczne, odwodnienia i przejścia dla zwierząt. Kolejarze zapewniają także, że na 50 przejazdach kolejowych zostaną wprowadzone ulepszenia zwiększające bezpieczeństwo.

Prace modernizacyjne mają się rozpocząć w tym roku, a potrwają do końca 2017 r. Po remoncie pociągi pasażerskie będą mogły jeździć z Warszawy do Radomia z prędkością do 160 km/godz., a towarowe - 120 km/godz.

Europejski Bank Inwestycyjny jest bankiem Unii Europejskiej, którego udziałowcami jest 28 państw członkowskich UE. EBI zapewnia długoterminowe wsparcie finansowe dla inwestycji, przyczyniając się w ten sposób do realizacji celów polityki unijnej - zwłaszcza w takich dziedzinach jak przeciwdziałanie zmianom klimatycznym, wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw czy zwiększanie innowacyjności i spójności.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.