PARTNER PORTALU
  • BGK

Krócej pociągiem z Torunia do Laskowic Pomorskich

  • PAP    14 lipca 2014 - 16:46
Krócej pociągiem z Torunia do Laskowic Pomorskich

- Jeszcze w tym roku podróż między Toruniem a Laskowicami skróci się o ok. 50 minut - poinformował w poniedziałek Maciej Dutkiewicz z PKP PLK. To efekt dwóch inwestycji na odcinkach: Grudziądz - Laskowice Pomorskie oraz Chełmża - Grudziądz.
Maciej Dutkiewicz, przedstawiciel biura prasowego spółki, wyjaśnił, że w ramach remontu na ok. 19-kilometrowym odcinku Grudziądz - Laskowice Pomorskie spółka PKP PLK zaplanowała wymianę 31 tys. podkładów, oczyszczanie i uzupełnienie tłucznia, a także naprawę jezdni na 12 przejazdach kolejowo-drogowych. "W efekcie podwyższona zostanie prędkość pociągów z 40 i 50 km/h do 80 km/h, dzięki czemu podróż z Grudziądza do Laskowic Pomorskich skróci się o ok. pół godziny" - wyjaśnił.

Prace na tym odcinku rozpoczęły się 8 lipca i mają zakończyć się w połowie listopada. W tym okresie między Grudziądzem a Laskowicami Pomorskimi kursuje zastępcza komunikacja autobusowa.

Przedstawiciel biura prasowego spółki dodał, że pociągiem w tym roku pojedziemy szybciej także na odcinku z Toruń - Grudziądz. "Wymiana torów i remont urządzeń sterowania ruchem na odcinku z Chełmży do Grudziądza pozwoli na skrócenie czasu podróży o ok. 20 minut. Będzie również bezpieczniej. Na dziewięciu przejazdach kolejowych zostanie uruchomiona automatyczna sygnalizacja ostrzegająca kierowców przed nadjeżdżającym pociągiem. Aktualnie w ramach tej inwestycji na stacji Grudziądz Mniszek powstaje m.in. nowy peron" - wyjaśnił Dutkiewicz.

Spółka dodała, że w ramach prowadzonej rewitalizacji wyremontowano już perony w Chełmży, Wrocławkach, Firlusie, Kornatowie i Wałdowie Szlacheckim. Trasę między Toruniem a Grudziądzem przemierza codziennie kilkanaście pociągów regionalnych. "Inwestycja pozwoli nie tylko zwiększyć ich maksymalną prędkość, ale również przepustowości linii, co umożliwi przewoźnikom uruchomienie dodatkowych połączeń" - zaznaczono.

Spółka PKP PLK poinformowała, że zakończenie prac o wartości 78 mln zł na odcinku między Chełmżą a Grudziądzem planowane jest na listopad br. Firma przygotowuje również rewitalizację kolejnego odcinaka torów od Grudziądza do Malborka. Studium wykonalności tej inwestycji ma powstać w tym roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.