PARTNER PORTALU
  • BGK

Krosno: Marszałek zdecyduje o losie 135 drzew

  • KrosnoCity.pl    21 lipca 2017 - 13:04
Krosno: Marszałek zdecyduje o losie 135 drzew
Na terenie cmentarza oznakowano 135 sztuk drzew (fot.KrosnoCity.pl)

Na cmentarzu w Krośnie wytypowano 135 drzew do wycięcia. Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła.
Zdania mieszkańców na ten temat są podzielone. "Zielone Krosno" sprzeciwia się wycince, zwolennicy zieleni w mieście podkreślają, że najpiękniejsze cmentarze Europy, to te w cieniu drzew, gdzie na grobowce spadają jesienne liście.

Wycinka oznakowanych na cmentarzu komunalnym przy ul. Wyszyńskiego drzew będzie uzależniona od decyzji marszałka województwa podkarpackiego. W przypadku uzyskania decyzji zezwalającej na wycinkę, wszystkie oznakowane drzewa zostaną usunięte.

- Na terenie cmentarza oznakowano 135 sztuk drzew. Wskazane drzewa zostały wyznaczone w ramach przeprowadzonej we wrześniu 2015 r. inwentaryzacji przez uprawnionego rzeczoznawcę. Są to egzemplarze zamierające, ze szczątkowymi bądź zdeformowanymi koronami, zainfekowane, mocno pochylone, z ubytkami bądź rozłamane, stanowiące zagrożenie dla odwiedzających cmentarz oraz powodujące zniszczenia nagrobków. Wnioski o przeprowadzenie konserwacji drzewostanu na terenie cmentarza od dłuższego czasu spływały od mieszkańców oraz właścicieli grobów - informuje urząd miasta Krosna.

Wycinka będzie oznaczała w wielu przypadkach usunięcie prawie wszystkich drzew wzdłuż alejki.

- Decyzja o rozpoczęciu przygotowań wiązała się ze wzrastającym zagrożeniem obalenia niektórych drzew przez warunki atmosferyczne. W ramach kompensacji przyrodniczej w zamian za wycinkę nasadzone zostaną drzewa we wskazanej w decyzji ilości - zapewnia urząd miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.