PARTNER PORTALU
  • BGK

Kryminały we wrocławskim MPK

  • PAP    12 listopada 2012 - 17:57
Kryminały we wrocławskim MPK

Fragmenty opowiadania kryminalnego "Zemsta Słowackiego" będą publikowane w listopadzie we wrocławskich tramwajach. Wspólna akcja MPK i Wrocławskich Promocji Dobrych Książek ma promować czytelnictwo wśród mieszkańców Dolnego Śląska.
Pierwszy fragment opowiadania autorstwa duetu literackiego: Katarzyny Ferenc i Michała J. Zielińskiego ukazał się w poniedziałek na stronach internetowych Wrocławskich Promocji Dobrych Książek i wrocławskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Druga cześć ukaże się na ekranach multimedialnych we wszystkich tramwajach typu Plus w dniach od 19 do 28 listopada. Ostatnią zaś, trzecią cześć, będą czytać aktorzy w wyznaczonych godzinach w dniach od 29 listopada do 2 grudnia w tramwaju linii 33 Plus.

"Tramwaj, czy autobus to dla wielu pasażerów idealne miejsce do czytania książek. Dlatego chcemy promować ideę czytania i zorganizowaliśmy akcję z opowiadaniem kryminalnym w tle. Opowiadanie powstało specjalnie na tę okazję, znalazł się w nim również wątek komunikacyjny" - poinformowała rzeczniczka MPK Wrocław Agnieszka Korzeniowska.

Pasażerowie mogą również wziąć udział w konkursie związanym z publikacją opowiadania. Zadaniem uczestników konkursu będzie wskazanie sprawcy zabójstwa opisanego w fabule oraz uzasadnienie swojego wyboru. Konkurs zostanie rozstrzygnięty 2 grudnia, ostatniego dnia 21. Wrocławskich Promocji Dobrych Książek.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.