Krytykują program Mieszkanie dla Młodych

  • PAP/Gazeta Polska Codziennie
  • 22-09-2014
  • drukuj
Narodowy Bank Polski krytykuje rządowy program Mieszkanie dla Młodych (MDM), wytykając w raporcie m.in., że wspiera tylko rynek pierwotny nieruchomości mieszkaniowych i nie dość akcentuje problemy polityki prorodzinnej.
Krytykują program Mieszkanie dla Młodych

"Program MDM wspiera wyłącznie rynek pierwotny i wszystkich nabywców, niezależnie od dochodów. W niedostatecznym stopniu akcentowane są też problemy polityki prorodzinnej" - to przytaczany przez "GPC" fragment "Raportu o sytuacji na rynkach nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych w Polsce w 2013 r."  - pisze "Gazeta Polska Codziennie".

Jak relacjonuje "Codzienna", dodatkowo bank centralny ocenił MDM, jako "wspierający sektor deweloperski, a nie realizujący cele społeczne", sygnalizując, że "poprzez konkurencję mieszkań z wtórnego rynku ogranicza się przyrost cen subsydiowanych mieszkań na rynku pierwotnym".

NBP uważa, że w celu poprawy sytuacji "powinno się wspierać zakupy zarówno nowych mieszkań, jak też tych z rynku wtórnego, by konsument miał większe możliwości wyboru, zwłaszcza mieszkań tańszych" - pisze "GPC".

MDM zastąpił działający od 2006 r. program Rodzina na Swoim, w ramach którego rząd wspierał zakup mieszkania, domu zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Do glews: Tylko UB-ek albo nazista mówi takim językiem jak glews. Albo przekrętny deweloper, który załatwił sobie coś u przekupnych urzędników. Narodowy Bank Polski, ma rację. Niech deweloperzy zarabiają miliony na własnym kapitale a nie na kieszeni kredytobiorców i podatników. Było już wiele traged...ii, wśród prostych, zwykłych, młodych Polaków z winy, oczywiście niektórych deweloperów. Więc, niech glews nie pisze głupot w tym szacownym potralu. rozwiń

bykowskikrak, 2014-09-22 11:30:27 odpowiedz

I tak trzymać! Ten naród jest przeznaczony do likwidacji! Do 2100 roku prognozy demograficzne mówią wyraźnie, że ma nas być 15 mln i styknie! To po co budować mieszkania, które i tak będą niedługo stały puste

glews, 2014-09-22 10:16:24 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE