PARTNER PORTALU
  • BGK

Kto będzie woził wałbrzyszan przez następne 10 lat?

  • AW    3 grudnia 2012 - 17:22
Kto będzie woził wałbrzyszan przez następne 10 lat?

3 grudnia dyrektor wałbrzyskiego Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta podpisał 10-letnią umowę na usługi komunikacyjne ze Śląskim Konsorcjum Autobusowym. Firma została wyłoniona w przetargu.
-To ważny moment w historii komunikacji miejskiej w Wałbrzychu. Od nowego roku  w mieście będziemy mieć 53 nowe autobusy i obsługę na najwyższym poziomie – zapowiedział dyrektor ZDKiUM, Bogusław Rogiński.

Śląskie Konsorcjum Komunikacyjne tworzy sześć firm z Górnego Śląska. W sumie  firmy dysponują 350 pojazdami. Realizują rocznie 20 000 000 wkm. – Mamy potencjał, który chcemy rozwijać. Gwarantujemy świadczenie usług na najwyższym poziomie. Bardzo zależy nam by Wałbrzyszanie byli zadowoleni z komunikacji miejskiej. – mówi Zbigniew Gruszka z konsorcjum.

Jak podaje wałbrzyski magistrat, od nowego roku w meiście będzie obowiazywał także nowy rozkład jazdy, który został opracowany na podstawie badań z potoków pasażerskich. Mieszkańcy już dziś mogą zapoznać się z ze zmianą tras na stronach ZDKiUM. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Jawohl, 2012-12-03 17:45:57

    A jak się ta firma nazywa w oryginale po niemiecku?