• PARTNERZY PORTALU

Kto oświetli opolskie ulice?

Energetyka Cieplna Opolszczyzny (ECO) wygrała przetarg na oświetlenie ulic Opola. Wartość przetargu na roczną usługę to 2,8 mln zł brutto. Jeśli przetarg nie zostanie oprotestowany, prąd z ECO mógłby oświetlać ulice miasta już 1 lipca.
Kto oświetli opolskie ulice?

Do przetargu stanęły cztery firmy - Tauron Sprzedaż Sp. z o.o., PGE Obrót S.A., Energa Obrót S.A. i ECO S.A.

"Najwyższa z ofert opiewała na ponad 3,7 mln złotych brutto. ECO S.A. złożyła ofertę najkorzystniejszą cenowo - na kwotę 2,8 mln złotych brutto" - poinformował zastępca naczelnika wydziału inwestycji miejskich urzędu miasta Opola Franciszek Kubów.

Dodał, że - zgodnie z zamówieniem - energia elektryczna z ECO do oświetlania opolskich ulic będzie dostarczana przez rok, czyli od 1 lipca do 30 czerwca 2013 r. Popłynie do 216 punktów zasilania oświetlenia ulicznego w mieście.

ECO zaczęła jednocześnie produkować prąd i ciepło w 1999 r. Był on wykorzystywany na własne potrzeby, a nadwyżki sprzedawane były cementowni "Odra" oraz do ogólnokrajowej sieci energetycznej. "Po uruchomieniu drugiego układu skojarzonego w Opolu, co nastąpi w najbliższych tygodniach, będziemy wytwarzać około 95 tysięcy MWh prądu rocznie. Taka ilość energii wystarczy na oświetlenie ulic dziesięciu miast wielkości Opola" - powiedziała rzecznik prasowa ECO S.A. Iwona Szczepanik.

"Z naszych informacji wynika, że jesteśmy pierwszą ciepłownią w kraju, która wygrała przetarg na dostawę energii zewnętrznemu odbiorcy" - stwierdziła Iwona Szczepanik.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU