PARTNER PORTALU
  • BGK

Kto oświetli opolskie ulice?

  • PAP    16 maja 2012 - 17:16
Kto oświetli opolskie ulice?

Energetyka Cieplna Opolszczyzny (ECO) wygrała przetarg na oświetlenie ulic Opola. Wartość przetargu na roczną usługę to 2,8 mln zł brutto. Jeśli przetarg nie zostanie oprotestowany, prąd z ECO mógłby oświetlać ulice miasta już 1 lipca.
Do przetargu stanęły cztery firmy - Tauron Sprzedaż Sp. z o.o., PGE Obrót S.A., Energa Obrót S.A. i ECO S.A.

"Najwyższa z ofert opiewała na ponad 3,7 mln złotych brutto. ECO S.A. złożyła ofertę najkorzystniejszą cenowo - na kwotę 2,8 mln złotych brutto" - poinformował zastępca naczelnika wydziału inwestycji miejskich urzędu miasta Opola Franciszek Kubów.

Dodał, że - zgodnie z zamówieniem - energia elektryczna z ECO do oświetlania opolskich ulic będzie dostarczana przez rok, czyli od 1 lipca do 30 czerwca 2013 r. Popłynie do 216 punktów zasilania oświetlenia ulicznego w mieście.

ECO zaczęła jednocześnie produkować prąd i ciepło w 1999 r. Był on wykorzystywany na własne potrzeby, a nadwyżki sprzedawane były cementowni "Odra" oraz do ogólnokrajowej sieci energetycznej. "Po uruchomieniu drugiego układu skojarzonego w Opolu, co nastąpi w najbliższych tygodniach, będziemy wytwarzać około 95 tysięcy MWh prądu rocznie. Taka ilość energii wystarczy na oświetlenie ulic dziesięciu miast wielkości Opola" - powiedziała rzecznik prasowa ECO S.A. Iwona Szczepanik.

"Z naszych informacji wynika, że jesteśmy pierwszą ciepłownią w kraju, która wygrała przetarg na dostawę energii zewnętrznemu odbiorcy" - stwierdziła Iwona Szczepanik.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.