Kto zapewni zastępczy odbiór śmieci w Radomiu?

  • RadomNews.pl
  • 25-04-2014
  • drukuj
Urząd Miejski w Radomiu zakończył pozytywnym wynikiem negocjacje z firmą Veolia z Tomaszowa Mazowieckiego w sprawie zastępczego odbioru odpadów komunalnych w I sektorze miasta.
Kto zapewni zastępczy odbiór śmieci w Radomiu?

Oznacza to, że od 5 maja do czasu rozstrzygnięcia przetargu na tę usługę śmieci od mieszkańców śródmieścia i najbliższej okolicy odbierać będzie ta właśnie firma.

Powierzenie usługi odbywa się, podobnie jak w przypadku sektora 4, który obsługiwać będzie Radkom, w trybie z wolnej ręki. Jego zastosowanie wynika z Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Czytaj też:  Gospodarka odpadami. On skutecznie walczy o zmianę przepisów

Jej zapisy stanowią, że w przypadku rozwiązania umowy na odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, prezydent miasta jest obowiązany niezwłocznie zorganizować przetarg, zaś w celu zapewnienia odbierania odpadów z terenu gminy, do czasu rozstrzygnięcia przetargu, gmina zapewnia te usługi w trybie zamówienia z wolnej ręki zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych.

Przypomnijmy, że wyłoniona w ubiegłym roku w postępowaniu przetargowym firma Tonsmeier Wschód Sp. z o.o., świadcząca usługi odbioru odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych w sektorze 4 oraz 1 (centrum i najbliższe okolice) 2 kwietnia br. wypowiedziała umowę na świadczenie usług, co oznacza, że od 5 maja Tonsmeier Wschód Sp. z o.o. zaprzestanie ich świadczenia.

Gmina Miasta Radomia, stosując się do przepisów ustawowych, zapewnia płynność świadczenia usługi na rzecz mieszkańców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE