PARTNER PORTALU
  • BGK

Kto zapewni zastępczy odbiór śmieci w Radomiu?

  • RadomNews.pl    25 kwietnia 2014 - 11:53
Kto zapewni zastępczy odbiór śmieci w Radomiu?

Urząd Miejski w Radomiu zakończył pozytywnym wynikiem negocjacje z firmą Veolia z Tomaszowa Mazowieckiego w sprawie zastępczego odbioru odpadów komunalnych w I sektorze miasta.
Oznacza to, że od 5 maja do czasu rozstrzygnięcia przetargu na tę usługę śmieci od mieszkańców śródmieścia i najbliższej okolicy odbierać będzie ta właśnie firma.

Powierzenie usługi odbywa się, podobnie jak w przypadku sektora 4, który obsługiwać będzie Radkom, w trybie z wolnej ręki. Jego zastosowanie wynika z Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Czytaj też:  Gospodarka odpadami. On skutecznie walczy o zmianę przepisów

Jej zapisy stanowią, że w przypadku rozwiązania umowy na odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, prezydent miasta jest obowiązany niezwłocznie zorganizować przetarg, zaś w celu zapewnienia odbierania odpadów z terenu gminy, do czasu rozstrzygnięcia przetargu, gmina zapewnia te usługi w trybie zamówienia z wolnej ręki zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych.

Przypomnijmy, że wyłoniona w ubiegłym roku w postępowaniu przetargowym firma Tonsmeier Wschód Sp. z o.o., świadcząca usługi odbioru odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych w sektorze 4 oraz 1 (centrum i najbliższe okolice) 2 kwietnia br. wypowiedziała umowę na świadczenie usług, co oznacza, że od 5 maja Tonsmeier Wschód Sp. z o.o. zaprzestanie ich świadczenia.

Gmina Miasta Radomia, stosując się do przepisów ustawowych, zapewnia płynność świadczenia usługi na rzecz mieszkańców.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.