PARTNER PORTALU
  • BGK

Które dzielnice są najtańsze?

  • PAP    22 sierpnia 2012 - 09:40
Które dzielnice są najtańsze?

W Krakowie oraz Wrocławiu najtańsze mieszkania deweloperskie na rynku oferowane są w cenie ok. 4 tys. zł za metr kwadratowy, podczas gdy w Warszawie najniższe ceny to ok. 4,5 tys. zł.
W Krakowie niezmiennie najtańszą częścią miasta pozostaje Nowa Huta, natomiast w stolicy Dolnego Śląska taką dzielnicą jest Psie Pole. „To właśnie w tych dzielnicach nabywcy mogą liczyć na najniższe ceny, oscylujące wokół 4 tys. zł za m kw.” – powiedział pełnomocnik zarządu w agencji Emmerson Jarosław Skoczeń.

W Warszawie, według danych Emmersona, obecne minimum cenowe na rynku pierwotnym oscyluje wokół poziomu 4,5 tys. zł za m kw. Najtańsze mieszkania deweloperskie w granicach administracyjnych stolicy można znaleźć nie tylko w Białołęce, ale również w takich dzielnicach, jak Włochy czy Wilanów.

Z reguły najniższe ceny za metr kwadratowy dotyczą największych mieszkań. Klient zainteresowany w Warszawie lokalem dwu– lub trzypokojowym powinien przygotować się na cenę na ofertowym poziomie około 5-5,2 tys. zł za m kw.

Z ankiety przeprowadzonej wśród pośredników przez agencję nieruchomości Metrohouse & Partnerzy wynika, że w pierwszej piątce tanich lokalizacji w Warszawie, poza Białołęką, znalazły się: Rembertów, Praga Północ, Wesoła i Wawer. Z analizy przeprowadzonych transakcji wynika jednak, że niechęć do Białołęki ma charakter czysto deklaratywny.

„Mimo że klienci zastrzegają, że nie kupią mieszkania na Białołęce, to jednak aż 12 proc. transakcji dokonanych przez Metrohouse w tym roku dotyczy mieszkań sprzedanych właśnie w tej dzielnicy. To drugi wynik po Mokotowie (14 proc.)” – podkreślił Marcin Jańczuk z Metrohouse.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.