PARTNER PORTALU
  • BGK

Kujawsko - pomorskie przyjazne seniorom

  • lk    13 grudnia 2010 - 11:13
Kujawsko - pomorskie przyjazne seniorom

"Starzeć się godnie w Europie - różnorodne wizje samorządów lokalnych" to projekt współpracy ponadnarodowej skierowany do pracowników instytucji pomocy społecznej oraz organizacji pozarządowych.
Projekt polegał na organizacji cyklu warsztatów i spotkań służących wymianie doświadczeń i oraz wypracowaniu nowych metod integracji starzejącej się części społeczeństwa - informuje kujawsko - pomorski urząd marszałkowski.

Projekt stał się podstawą do przyznania województwu kujawsko-pomorskiemu tytułu "Regionu przyjaznego seniorom" przez Parlamentarny Zespół ds. Osób Starszych. Jest on także jednym z nielicznych projektów ponadnarodowych programu POKL, realizowanych przez
samorządy w Polsce.

Spotkanie podsumowujące projekt odbędzie się we wtorek (14 grudnia, godzina 10.30) w hotelu "Filmar" w Toruniu. Konferencja kończy ponadroczną współpracę z partnerami z Francji, Austrii, Węgier i Rumunii w obszarze aktywizacji i pomocy osobom w podeszłym wieku. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną efekty realizacji projektu w naszym regionie oraz propozycje nowych metod pracy z osobami starszymi, a także współczesne wyzwania dotyczące opieki nad osobami starszymi.

Czytaj też:

Start kampanii "Biała Wstążka"

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: