PARTNER PORTALU
  • BGK

Kup bilet dziadkowi i babci

  • lk    5 listopada 2010 - 17:32
Kup bilet dziadkowi i babci

W stolicy jest ponad 350 tysięcy seniorów. Zarząd Transportu Miejskiego od kilku lat ma dla nich specjalną ofertę - Bilet Seniora. W najbliższy poniedziałek (8 listopada) rozpocznie się kampania promująca tę ofertę.
Imienny bilet kodowany na spersonalizowanej Warszawskiej Karcie Miejskiej kosztuje tylko 40 złotych i uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów przez rok.

Na podstawie tego biletu mogą podróżować wszyscy pasażerowie, którzy ukończyli 65 lat. Bilet Seniora można kupić we wszystkich punktach sprzedaży biletów i automatach biletowych. Osoby, które nie mają jeszcze spersonalizowanej karty miejskiej mogą złożyć wnioski o jej wydanie w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM.

Bilet jest ważny w I i II strefie biletowej i uprawnia do korzystania z wszystkich linii ZTM - autobusowych, tramwajowych, metra i szybkiej kolei miejskiej. Posiadacze Biletu Seniora mogą podróżować również w strefie obowiązywania Wspólnego Biletu - pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej oraz liniami lokalnymi oznaczonymi literą L.

W przypadku zakupu biletu za pośrednictwem Internetu, należy go wgrać na Warszawską Kartę Miejską w specjalnych urządzeniach znajdujących się na stacjach metra lub w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM a następnie aktywować w bramce lub kasowniku.

Czytaj też:

15 samorządów przyjaznych seniorom 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.