PARTNER PORTALU
  • BGK

Kupili autobusy od Turków, bo obiecali bazę

  • PAP    29 lipca 2010 - 14:52
Kupili autobusy od Turków, bo obiecali bazę

Władze Przemyśla rozstrzygnęły przetarg na zakup 12 nowych autobusów miejskich. Pojazdy dostarczy turecka firma Otokar. Wartość podpisanej umowy to ok. 8 mln zł. Zakup współfinansowany jest ze środków unijnych.
Jak poinformował w czwartek prezes Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego (MZK) w Przemyślu Janusz Fudała, pierwsze trzy pojazdy pojawią się na ulicach miasta do końca września tego roku, pozostałe - do 25 października.

- Autobusy mogą zabrać maksymalnie 65 pasażerów, są dostosowane do osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Wyposażone są m.in. w klimatyzację. Napędza je 230-konny silnik firmy MAN - powiedział Fudała.

Zaznaczył, że w ramach umowy Otokar utworzy w Przemyślu bazę serwisową dla autobusów.

Niezależnie od zakupu nowych, przemyski MZK zmodernizuje także sześć pojazdów, które są już eksploatowane. Oprócz generalnego remontu autobusy będą przystosowane do zasilania gazem CNG.

- Przetarg na remont pojazdów wygrała firma Mielec Diesel Gaz, zobowiązała się ona do dostarczenie pierwszych, zmodernizowanych autobusów do końca września - powiedział prezes MZK.

Wartość podpisanej umowy wyniosła ponad 2,7 mln zł. Także w tym przypadku przewidziane jest dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

MZK w Przemyślu dysponuje obecnie 50 autobusami.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.