PARTNER PORTALU
  • BGK

Kupują Polbus-PKS z Wrocławia

  • PAP    18 marca 2011 - 19:52

Cztery podmioty, w tym PBG Dom, złożyły wiążące oferty w sprawie kupna należących do Skarbu Państwa udziałów w Polbus-PKS z siedzibą we Wrocławiu - podało MSP w piątkowym komunikacie.
Poza PBG Dom oferty złożyły: Prywatne Biuro Podróży Sindbad, konsorcjum firm Dolnośląskie Linie Autobusowe i Sobiesław Zasada SA oraz Retail Provider Wrocław.

Oprócz podmiotów, które złożyły wiążące oferty, wcześniej do badania spółki dopuszczone było także Echo Investment.

Podstawowym przedmiotem działalności Polbus-PKS jest prowadzenie pasażerskiego transportu autobusowego, w tym: liniowych przewozów pasażerskich, przewozów umownych oraz przewozów okazjonalnych. Ponadto, wykorzystując posiadaną bazę i możliwości organizacyjne, spółka prowadzi działalność w zakresie sprzedaży biletów innych przewoźników w komunikacji krajowej oraz udostępnia dworce autobusowe innym przewoźnikom krajowym i zagranicznym. Innym źródłem przychodów spółki są: usługi w zakresie naprawy pojazdów, dzierżawa pomieszczeń i obiektów oraz usługi w zakresie badania technicznego pojazdów.

Do sprzedaży przeznaczony jest cały posiadany przez Skarb Państwa pakiet, tj. 54,525 proc. udziałów spółki. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Draywer, 2011-09-27 18:45:18

    A może by ktoś się zainteresował działalnością firmy POLBUS w stosunku do jej kierowców. Firma zmusza swoich kierowców do wykonywania dojazdów prywatnymi autami po autobusy po 60 km dziennie . I nie obchodzi nikogo czy kierowca posiada auto czy nie i czy w związku z tym czy ma możliwość dojazdu np.... do Jelcza na czwartą rano.  rozwiń