PARTNER PORTALU
  • BGK

Kupują szybki pociąg

  • AZA    12 października 2010 - 15:57
Kupują szybki pociąg

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłosił dziś (12 października) przetarg na zakup nowoczesnego pociągu do obsługi linii kolejowej Bydgoszcz-Toruń.
Będzie to pierwszy skład zakupiony na potrzeby BiT City, szybkiej kolei metropolitalnej i zintegrowanych z nią systemów komunikacyjnych obu stolic województwa.

Zamawiany jest pociąg elektryczny, czteroczłonowy, obliczony na minimum 200 miejsc siedzących, rozwijający prędkości do 160 kilometrów na godzinę. Będzie wyposażony w windę dla niepełnosprawnych, monitoring i system przywoływania obsługi oraz toaletę ze specjalnym miejscem do przewijania niemowląt.

- To pierwszy z pięciu takich składów, które zamierzamy zakupić. W przyszłym roku zostaną zamówione kolejne cztery - wyjaśnia marszałek województwa Piotr Całbecki. Wszystkie nowe pociągi będą jeździć w biało-czerwono-czarnych barwach województwa.

Przetarg organizowany jest jeszcze w tym roku, by dotrzymać formalnego warunku dotyczącego przekazanych przez rząd środków z rezerwy celowej budżetu państwa. Pieniądze te - 7,3 mln zł - muszą zostać wydane na inwestycje związane z koleją i to jeszcze do końca grudnia. Kolejnych zamówień należy się spodziewać w roku przyszłym. Otwarcie ofert zaplanowano na 22 listopada. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.