PARTNER PORTALU
  • BGK

Kupując sieciówkę, oszczędzisz gotówkę

  • www.radomnews.pl (Marek Ziółkowski)    2 sierpnia 2012 - 12:43
Kupując sieciówkę, oszczędzisz gotówkę

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu rozpoczyna akcję „Kupując sieciówkę, oszczędzisz gotówkę!”.
Akcja ma na celu promocję korzystania z biletów okresowych przez pasażerów, którzy regularnie korzystają z komunikacji miejskiej. Zmiany cen biletów obowiązywać będą od 16 sierpnia

Podstawowym argumentem jest cena. Ktoś może powiedzieć, że jeździ autobusami tylko w dni powszednie (raz do pracy lub do szkoły i drugi raz z powrotem), więc mu się to nie opłaca. Nic bardziej mylnego! Wystarczy to przeliczyć, zakładając właśnie taką regularność jeżdżenia.

W miesiącu są średnio 22 dni robocze, co daje w sumie 44 podróże:
– korzystając z biletów jednorazowych, jeden przejazd kosztuje 3 złote (miesięcznie daje to w sumie 132 złote);
– korzystając z karnetów 10-przejazdowych, jeden przejazd kosztuje 2,40 zł (miesięcznie jest to kwota 105,60 zł);
– korzystając z miesięcznego biletu sieciowego, wydajemy 88 złotych miesięcznie, czyli za jeden przejazd płacimy zaledwie 2 złote (jeśli jeździmy dwoma autobusami z przesiadką, to jeden przejazd kosztuje nas tylko złotówkę!).

W powyższych wyliczeniach oparliśmy się na cenach biletów normalnych, obowiązujących od 16 sierpnia 2012 roku (ceny biletów ulgowych to 50% cen biletów normalnych). Jeżeli ktoś do tej pory korzystał z biletów jednorazowych, a teraz przerzuci się na sieciówkę, będzie po podwyżce cen biletów jeździł taniej niż dotychczas!

Sieciówki dają sporą swobodę podróżowania. Nie trzeba ich kasować (trzeba tylko pamiętać o wpisywaniu numerów legitymacji MZDiK na znaczkach do biletów miesięcznych oraz na biletach imiennych). Można przesiadać się na ich podstawie dowolną liczbę razy. Można jeździć liniami miejskimi na całej długości ich tras, we wszystkie dni tygodnia.

Bilety sieciowe są sprzedawane w wyznaczonych punktach na terenie Radomia. Ich szczegółowy wykaz znajduje się na naszej oficjalnej stronie: www.mzdik.pl – w dziale TARYFA I BILETY (dystrybucja biletów).

Akcja promocyjna „Kupując sieciówkę, oszczędzisz gotówkę!” rozpoczęła się wczoraj. Do 23 sierpnia w dwóch lokalnych rozgłośniach radiowych będą emitowane spoty reklamujące ten sposób płacenia za korzystanie z komunikacji. Znacznie dłuższy okres ekspozycji będą miały plakaty, które pojawią się od jutra we wszystkich autobusach oraz na większości wiat przystankowych. Przypomnijmy, że hasło promocyjne naszej akcji zostało wybrane w otwartym konkursie, ogłoszonym w ubiegłym roku. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.