PARTNER PORTALU
  • BGK

Ładowanie przez USB w radomskich autobusach. Nowe Solarisy mogą się podobać

  • Radomnews.pl    22 sierpnia 2016 - 15:31
Ładowanie przez USB w radomskich autobusach. Nowe Solarisy mogą się podobać
(fot.MZDiK.pl)

Nowe Solarisy już jeżdżą po radomskich ulicach. O ich zaletach mogą przekonać się pasażerowie linii 8 i 13. Jedną z nowości są między innymi gniazda USB, w których pasażerowie będą mogli ładować urządzenie przenośne.
Solarisy czwartej generacji, nazywane po prostu "nowymi Solarisami", to pojazdy niskopodłogowe, przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Spełniają one normę emisji spalin EURO-6, wyposażone są poza tym w klimatyzację, ogrzewanie, monitoring, nagłośnienie, łączność radiową kierowców z bazą oraz system automatycznego zliczania pasażerów wysiadających i wsiadających.

Tak jak we wszystkich radomskich autobusach, założono w nich urządzenia Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej i Radomskiej Karty Miejskiej. Wozy zostały oczywiście pomalowane w obecnie obowiązujące barwy miejskie, zgodnie ze strategią marki Radomia. Jedną z nowości są między innymi gniazda USB, w których pasażerowie będą mogli ładować urządzenie przenośne.

Od 21 sierpnia nowe Solarisy spółek Dolnośląskie Linie Autobusowe oraz Irex-4 kursują na liniach 8 (w dni powszednie jeszcze częściowo na przemian z MPK Radom) i 13 (wszystkie brygady). Od 26 sierpnia obie linie będą obsługiwane już wyłącznie przez nowego operatora, natomiast od 31 sierpnia wyjadą także do obsługi całości linii 3.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • BUSOMAT PL, 2016-08-23 14:56:32

    Bardzo fajne autobusy