PARTNER PORTALU
  • BGK

Lampy solarne w Mierzynie i gminie Dobra

  • mierzyn24.pl    7 października 2014 - 12:20
Lampy solarne w Mierzynie i gminie Dobra

Brak oświetlenia dużej liczby ulic znajdujących się w Mierzynie i pozostałych miejscowościach w gminie Dobra jest problemem, na który uwagę zwraca wielu mieszkańców. Władze samorządowe gminy postanowiły rozpocząć inwestycję polegającą na budowie oświetlenia dróg.
Do oświetlenia dróg w miejscowościach Mierzyn, Wąwelnica, Dołuje, Redlica, Dobra, Buk, Bezrzecze i Skarbimierzyce. wykorzystana zostanie energia pochodząca ze źródeł odnawialnych.

Tak dużej inwestycji polegającej na budowie oświetlenia drogowego w gminie Dobra jeszcze nie było. Dzięki dofinansowaniu unijnemu z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, przy drogach gminnych w 8 miejscowościach ustawionych zostanie 177 lamp solarnych i 212 lamp hybrydowych (wykorzystujących energię słoneczną i wiatrową).

Czytaj też: Gminy mogą dostać dofinansowanie na lampy i kolektory

Dzięki inwestycji, oświetlenie pojawi się na 52 nowych ulicach.

Urząd Gminy Dobra zebrał już oferty firm zainteresowanych wykonaniem inwestycji. Firma, która wygra przetarg, będzie miała czas na zakończenie inwestycji do 15 czerwca 2015 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.