Lata świetlne przed warszawskim city

  • pap/wnp.pl
  • 20-10-2009
  • drukuj
Na mapie świata finansów Warszawa jest ledwie widoczna. Więcej znaczy Praga, Oslo, Moskwa czy Wiedeń. Od Londynu, lidera, dzielą nas lata świetlne. Nasza stolica jest dopiero 69 w rankingu centrów finansowych.
Lata świetlne przed warszawskim city

W najnowszej edycji rankingu centrów finansowych The Global Financial Centres Index nasza stolica spadła o 10 pozycji i zajmuje odległe 69 miejsce. Przez złe prawo, słabe urzędy i infrastrukturę oraz polityczne walki - wytyka gazeta.

Zdaniem ekspertów, naszą pozycję obniżają zwłaszcza utrudnienia w prowadzeniu biznesu w Polsce. A przecież, kiedy w 2004 r. ogłaszano dumnie brzmiącą agendę Warsaw City 2010, polscy oficjele deklarowali, że "Warszawa stanie się regionalnym centrum finansowym" - czytamy w obszernej publikacji wtorkowego "Pulsu Biznesu".

"Jest wiele do zrobienia, aby postrzeganie Warszawy pozytywnie się zmieniło. Aby stolica Polski plasowała się wyżej w rankingu, powinna poprawić się konkurencyjność prowadzenia działalności gospodarczej" - komentuje dla "Pulsu Biznesu" Bożena Graczyk, dyrektor grupy zarządzania ryzykiem finansowym w KPMG.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE