PARTNER PORTALU
  • BGK

Lata świetlne przed warszawskim city

  • pap/wnp.pl    20 października 2009 - 10:46
Lata świetlne przed warszawskim city

Na mapie świata finansów Warszawa jest ledwie widoczna. Więcej znaczy Praga, Oslo, Moskwa czy Wiedeń. Od Londynu, lidera, dzielą nas lata świetlne. Nasza stolica jest dopiero 69 w rankingu centrów finansowych.
W najnowszej edycji rankingu centrów finansowych The Global Financial Centres Index nasza stolica spadła o 10 pozycji i zajmuje odległe 69 miejsce. Przez złe prawo, słabe urzędy i infrastrukturę oraz polityczne walki - wytyka gazeta.

Zdaniem ekspertów, naszą pozycję obniżają zwłaszcza utrudnienia w prowadzeniu biznesu w Polsce. A przecież, kiedy w 2004 r. ogłaszano dumnie brzmiącą agendę Warsaw City 2010, polscy oficjele deklarowali, że "Warszawa stanie się regionalnym centrum finansowym" - czytamy w obszernej publikacji wtorkowego "Pulsu Biznesu".

"Jest wiele do zrobienia, aby postrzeganie Warszawy pozytywnie się zmieniło. Aby stolica Polski plasowała się wyżej w rankingu, powinna poprawić się konkurencyjność prowadzenia działalności gospodarczej" - komentuje dla "Pulsu Biznesu" Bożena Graczyk, dyrektor grupy zarządzania ryzykiem finansowym w KPMG.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.