PARTNER PORTALU
  • BGK

Lataj z Wrocławia do Zurychu

  • PAP    6 sierpnia 2011 - 21:08
Lataj z Wrocławia do Zurychu

Od 6 września z wrocławskiego lotniska będzie można latać dwa razy w tygodniu do Zurychu, największego miasta w Szwajcarii. Połączenie uruchamia niemiecki przewoźnik Jetisfaction.
Jak poinformowała rzeczniczka prasowa wrocławskiego lotniska połączenie Wrocław-Zurych zostanie uruchomione po wakacjach, a pierwszy lot zaplanowano na 6 września. Samoloty będą latały dwa razy w tygodniu: we wtorki i czwartki.

Do Zurychu ma latać samolot Saab 340, która na pokład jednorazowo może zabrać 34 osoby. Samolot będzie startował z Wrocławia o godz. 8.45. Powrót z Zurychu o godz. 16.15. Lot będzie trwał niecałe dwie godziny. Bilety do Zurychu mają kosztować od 99 do 300 euro.

"Połączenie ze stolicą Szwajcarii odpowiada na potrzeby rynku. Z badań marketingowych oraz danych o ruchu lotniczym z Wrocławia wynika, że istnieje zapotrzebowanie na biznesowe loty do Zurychu. Argumenty przekonały przewoźnika i w efekcie wprowadzamy nowy kierunek do rozkładu" - powiedział Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Portu Lotniczego Wrocław.

Z kolei według Joachima Jonesa, prezesa Jetisfaction wrocławskie lotnisko ciągle się rozwija, a liczba pasażerów stale się zwiększa. "Dlatego cieszę się, że możemy wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom, tym bardziej, że to pasażerowie uznali loty do Zurychu za potrzebne. Zapewnimy im szybką i komfortową podróż" - mówił Jones.

Zdaniem Sztuckiego połączenie z Zurychem jest ważnym uzupełnieniem oferty biznesowej wrocławskiego lotniska. Liczba pasażerów podróżujących w interesach wzrosła w ciągu ostatniego roku o prawie 20 proc.

"Z myślą o tej grupie otwarto w maju połączenie z Kopenhagą i dodatkowy, poranny rejs do Frankfurtu nad Menem, umożliwiający dotarcie do portu przesiadkowego w godzinach szczytu komunikacyjnego" - mówił dyrektor.

Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu położony jest w południowo-zachodniej części Wrocławia, w odległości ok. 10 km od centrum miasta, w pobliżu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, która umożliwia bezpośredni dojazd na lotnisko z kierunku Kłodzko-Praga i Świdnica-Wałbrzych.

Rozwój ruchu lotniczego port notuje od 2003 r. W ciągu 5 lat liczba pasażerów wzrosła pięciokrotnie. Na jego terenie funkcjonuje baza operacyjna tanich linii lotniczych Wizz Air. Oferuje regularne połączenia lotnicze, m.in. z Paryżem, Mediolanem, Brukselą i Oslo. W 2011 r. wrocławskie lotnisko powiększy się o nowy terminal. Przepustowość wyniesie wtedy ponad 3,3 mln pasażerów rocznie, docelowo będzie można obsłużyć 7 mln osób. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.