PARTNER PORTALU
  • BGK

Łatwiej o wynajem mieszkania na Euro 2012

  • PAP    22 października 2011 - 14:32
Łatwiej o wynajem mieszkania na Euro 2012

Prywatne osoby będą mogły wynająć mieszkania kibicom, którzy przyjadą na Euro 2012 w ramach internetowego systemu rezerwacji Polish Pass. Jest tworzony przez spółkę PL2012 i miasta - gospodarzy.
Umożliwi on kibicom także zakup biletów transportu publicznego czy ubezpieczenia zdrowotnego.

Kartę z zaznaczonymi wykupionymi usługami trzeba będzie wydrukować. System rezerwacji dotyczy tylko usług na terenie Polski, nie obejmuje Ukrainy.

System powinien ruszyć w pierwszej połowie grudnia. 2 grudnia obędzie się losowanie do grup. Od tego czasu kibice będą mogli już planować wyjazdy na mecze, które chcą zobaczyć, zacznie się rezerwowanie miejsc.

Warszawa dysponuje blisko 33 tys. miejsc noclegowych (w tym 22 tys. w hotelach). Dodatkowo, jeden ze sponsorów turnieju ma zorganizować także pole namiotowe dla pięciu tysięcy kibiców na terenie Centrum Olimpijskiego. Na Mazowszu jest kolejnych 26 tys. miejsc (w tym 9 tys. w hotelach). Łącznie z sąsiednimi województwami łódzkim i lubelskim miejsc noclegowych jest ponad 85 tys.

Baza noclegowa to także ośrodki szkoleniowe, wypoczynkowe, hostele oraz mieszkania prywatne.

”Jesteśmy bardzo zainteresowani prywatnymi kwaterami. Osoba, która będzie chciała wynająć mieszkanie na Euro 2012 w ramach systemu Polish Pass, będzie musiała podpisać umowę najmu z jednym z trzech operatorów” – powiedział koordynator krajowy ds. zakwaterowania dla kibiców w PL2012 Rafał Rosiejak.

”Sytuacja w Warszawie jest nieco inna niż w pozostałych miastach-gospodarzach – nie ma tu dobrze rozwiniętych usług umożliwiających wynajem mieszkań na dwa, trzy dni. W stolicy mieszkania zazwyczaj wynajmowane są na dłużej – na rok lub dwa przez osoby przyjeżdżające tu do pracy” – wyjaśnił.

Powiedział też, że osoby, które zdecydują się na wynająć mieszkanie, będą mogły łatwo przez internet aktualizować dane dotyczące wolnych pokoi, dostępności.

Z kolei kibice – mówił – będą korzystali z systemu rezerwacji prawdopodobnie przez zalogowanie z użyciem adresu mailowego; zapłacić za usługę będzie można za pomocą karty kredytowej. „Trwają jeszcze nad tym prace, ale wydaje się, że płatność kartą jest w Europie najbardziej popularna i jest to najszybszy sposób dokonywania i weryfikacji transakcji” – podkreślił.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.