PARTNER PORTALU
  • BGK

Łatwiej podróżować koleją na trasie Warszawa - Skierniewice

  • wnp.pl    5 marca 2015 - 20:32
Łatwiej podróżować koleją na trasie Warszawa - Skierniewice
fot. PTWP

Jeszcze w tym miesiącu PKP Polskie Linie Kolejowe oddadzą do użytku tor nr 1, na odcinku między Grodziskiem Mazowieckim a Żyrardowem o długości 10 km.
Budowane są tam nadal nowe tory i nowe perony w Międzyborowie i Jaktorowie.

W kwietniu będą testowane nowe urządzenia sterownia ruchem kolejowym na tym odcinku. Jeżeli zakończą się pomyślnie, w maju rozpocznie się modernizacja toru nr 2. Roboty na całym tym odcinku zakończą się jesienią.

Dotychczas wykonane prace umożliwiają już zwiększenie liczby pociągów. PKP PLK informuje, że wraz z najbliższą korektą rozkładu jazdy na odcinku między Warszawą a Grodziskiem Mazowieckim, od połowy marca będzie jeździło 78 par pociągów, a od 1 kwietnia - 80 (obecnie 74).

Więcej pociągów pojedzie między Pruszkowem a Warszawą. W kwietniu pasażerowie będą korzystali ze 126 codziennych kursów.

Na modernizacji linii kolejowej skorzystają także kierowcy - wykonawca buduje wiadukty drogowe w Jaktorowie i Chylicach. To usprawni ruch i pozwoli na bezpieczne, bezkolizyjne przekraczanie torów.

Nadal trwają prace na innych odcinkach trasy Warszawa - Łódź, a ich zakończenie planowane jest w listopadzie br. Dotychczas przebudowano około 100 km torów. Modernizacja objęła również wymianę 88 rozjazdów i rozwieszenie ponad 120 km sieci trakcyjne.

Od 15 marca rozpocznie się modernizacja stacji w Skierniewicach. "Planowane prace spowodują niewielkie utrudnienia, tj. wydłużenie czasu przejazdu wybranych pociągów między Łodzią a Warszawą o ok. 10 minut", zapewnia PKP PLK.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.