PARTNER PORTALU
  • BGK

Łatwiej z lotniska do centrum miasta

  • AW    5 października 2012 - 11:58
Łatwiej z lotniska do centrum miasta

Jak dostać się z hali przylotów na stację kolejową Warszawa Lotnisko Chopina? O której godzinie odjedzie pociąg w kierunku centrum Warszawy? A jeśli nie pociągiem, to czym? Zarząd Transportu Miejskiego wprowadził na Lotnisku Chopina w hali przylotów i hali odbioru bagażu system oznaczeń ułatwiających podróżnym dotarcie na stację kolejową.
W hali przylotów oraz hali odbioru bagażu zostały umieszczone materiały informacyjne dla podróżnych.

Osoby, które wysiądą z samolotu na Lotnisku Chopina mają do dyspozycji przede wszystkim schemat lotniska z zaznaczoną trasą prowadzącą na stację kolejową. W sąsiedztwie schematu, oprócz reklamy połączenia kolejowego i informacji o lokalizacji Punktu Obsługi Pasażerów ZTM, umieszczono rozkład jazdy pociągów odjeżdżających ze stacji Warszawa Lotnisko Chopina w kierunku centrum miasta.

ZTM przygotował także schemat komunikacji miejskiej uwzględniający ważne z punktu widzenia podróżnych miejsca. Na schemacie zaznaczono możliwości dojazdu komunikacją miejską (pociąg, autobus, tramwaj) do dworców kolejowych (Warszawa Centralna, Warszawa Zachodnia, Warszawa Wschodnia, Warszawa Śródmieście, Warszawa Gdańska, Warszawa Wileńska), węzłów przesiadkowych (stacje metra Centrum i Ratusz Arsenał) oraz Stadionu Narodowego.

Dodatkowo, wykorzystując fakt przebudowy terminali A i B, pomiędzy Zarządem Transportu Miejskiego i Portami Lotniczymi trwają ustalenia dotyczące rozszerzenia systemu informacji pasażerskiej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.