PARTNER PORTALU
  • BGK

Łatwiejsza podróż po Trójmieście. Dzięki sieci

  • MIW    23 marca 2016 - 17:26
Łatwiejsza podróż po Trójmieście. Dzięki sieci
Bilet metropolitalny upoważnia m.in. do jazdy na odcinku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. (Fot. : www.pkm-sa.pl)

• Metropolitalne bilety łączone można kupić za pośrednictwem internetu.
• Nie trzeba już tracić czasu w kolejce do kasy na dworcu.
• Bilety umożliwiają jazdę autobusami, tramwajami, trolejbusami i koleją.
Od 22 marca uruchomiono internetową sprzedaż metropolitalnych biletów łączonych, dostępnych w ramach wspólnej oferty Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej i PKP Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście.

- To duża wygoda i oszczędność czasu dla podróżnych, którzy nie będą już musieli kupować papierowej części w kasach biletowych na dworcach kolejowych w Gdańsku, Sopocie czy Gdyni. Wszystko można załatwić przez internet i zapisać na jednej karcie elektronicznej – mówi zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej Piotr Grzelak.

Bilety łączone naładować można na jedynym z wielu funkcjonującym już w aglomeracji trójmiasta nośników np.: karta elektroniczna ZTM Gdańsk, ZKM Gdynia czy MZK Wejherowo, a nawet elektronicznej legitymacji studenckiej. Sprzedaż internetowa uruchomiona została na stronie https://wniosek.mzkwejherowo.pl/isoke.html

- Na stronie znajduje się aktywna ikona SKM, kliknięcie w którą umożliwia zakup części kolejowej biletu łączonego. Nowa funkcjonalność – zapisanie części kolejowej na karcie elektronicznej – umożliwi również odtworzenie całego biletu na wypadek utraty karty – mówi Krzysztof Nalewajko, kierownik inspektor ds. funkcjonowania biletu metropolitalnego z Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej.

- Przypomnę, że z biletem za 210 zł – tańszym o 30 złotych od odpowiadającego mu funkcjonalnie biletu metropolitalnego, można poruszać się autobusami, tramwajami, trolejbusami i koleją - zarówno PKP SKM w Trójmieście, jak i Przewozami Regionalnymi, po całym obszarze Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej. Bilet obowiązuje między Luzinem a Cieplewem oraz na odcinku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Na odcinku PKM obowiązuje od Gdańska Głównego przez Gdańsk Wrzeszcz i Osowę do Gdyni oraz do Babiego Dołu – wylicza Marcin Głuszek dyrektor ds. marketingu i sprzedaży PKP SKM w Trójmieście.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.