Lędziny i Pilchowice chcą do związku komunikacyjnego

Lędziny i Pilchowice to dwie gminy, które chcą dołączyć do Komunikacyjnego Związku Komunalnego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego.
Władze związku podjęły już stosowne decyzje na "tak", ale na rozszerzenie związku muszą wyrazić zgodę wszystkie gminy- członkowie. W czwartek uchwały w sprawie przyjęcia do KZK GOP w Katowicach gminy Pilchowice i Lędziny podjędli chorzowscy radni.

- Jeszcze nie mamy informacji zwrotnej, ile gmin członkowskich takie uchwały podjęło do tej pory. Przyjęcie nowych członków wiąże się także ze zmiana statutu związku – mówi Katarzyna Setkiewicz z biura prasowego KZK GOP.

Przypomnijmy, że Komunikacyjny Związek Komunalny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego powołany został w roku 1991. Obecnie skupia on 25 gmin, organizując na ich terenie komunikację z miejscowościami ościennymi. Są to: Katowice, Bytom, Bobrowniki, Będzin, Chorzów, Czeladź, Dąbrowa Górnicza, Chełm Śląski, Gierałtowice, Gliwice, Imielin, Knurów, Mysłowice, Piekary Śląskie, Psary, Pyskowice, Radzionków, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Siewierz, Sławków, Sosnowiec, Świętochłowice, Wojkowice, Zabrze.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE