PARTNER PORTALU
  • BGK

Legły nadzieje na łupkowe eldorado w Polsce

  • wnp.pl    9 lipca 2015 - 07:36
Legły nadzieje na łupkowe eldorado w Polsce
Z Polski wycofało się już wszystkie większe firmy zainteresowane łupkami (fot.PTWP)

W czwartym kwartale będzie gotowy raport Państwowego Instytutu Geologicznego na temat zasobów gazu łupkowego w Polsce - zapowiedział wiceminister środowiska, Główny Geolog Kraju Sławomir Brodziński.
Przyznał jednak, że już teraz można powiedzieć, że nadzieje na łupkowe eldorado przeszło bolesną weryfikację przez życie. Z Polski wycofało się już wszystkie większe firmy. Nadal nieznany jest również rzeczywisty potencjał Polski gazu ze złóż niekonwencjonalnych.

Od pierwszego odwiertu w 2010 roku do połowy 2015 roku wykonano 70 odwiertów. - W tym roku wykonano tylko dwa odwierty, dwa następne są w trakcie. To ewidentnie świadczy o regresie jeśli chodzi o zaangażowanie inwestorów - mówił Sławomir Brodziński.

Cały artykuł czytaj na wnp.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • gość , 2015-07-09 09:33:25

    Nie ma się co dziwić, brak regulacji prawnych może odstraszyć inwestorów. To wydaje się być kolejnym celowym działaniem po odwlekaniu budowy gazoportu mającym na celu uzależnienie od zewnętrznych dostawców. Warto zauważyć ze gaz jest nie tylko ważnym surowcem energetycznym ale również podstawom suro...wcem wykorzystywanym w produkcji chemicznej.  rozwiń
  • jerry m, 2015-07-09 09:24:04

    Czy możę nie dostalismy zgody na eksploatacje od naszych amerykańskich przyjaciół? Bo nie wierzę w totalne dyletanctwo tych ekspertów, którzy wcześniej oceniali bnasze zasoby.