PARTNER PORTALU
  • BGK

Legnica buduje system zarządzania ruchem

  • PAP    2 czerwca 2013 - 14:45
Legnica buduje system zarządzania ruchem

Ponad 21 milionów złotych kosztować będzie budowa zintegrowanego systemu zarządzania ruchem i transportem publicznym w Legnicy.
85 proc. tej kwoty władze miasta pozyskały z funduszy UE - poinformował w niedzielę rzecznik prezydenta Legnicy Arkadiusz Rodak.

Zgodnie z projektem, na strategicznych skrzyżowaniach w mieście mają zostać ustawione detektory ruchu wraz z monitoringiem.

Z nich za pośrednictwem sieci światłowodowej i radiowej będą przekazywane informacje do centrum zarządzania o zdarzeniach na drogach. Dzięki temu w centrum będą mogły być szybko podejmowane decyzje dotyczące np. sposobu rozładowania ruchu na ulicy, gdzie doszło do wypadku.

Na kilku skrzyżowaniach zostaną ustawione elektroniczne tablice informacyjne dla kierowców, na których będą wyświetlane potrzebne do jazdy wiadomości, m.in. optymalna prędkość czy długość oczekiwania na zielone światło. Dla pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej na wybranych przystankach planowane jest ustawienie elektronicznych tablic informacyjnych z danymi o czasie oczekiwania na autobus.

Radek poinformował, że została już wybrana osoba, która będzie nadzorować projekt, a niedługo wyłoniona ma zostać firma, która wykona prace. Legnicka inwestycja będzie zrealizowana do końca 2015 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • zakołowany, 2013-06-03 10:35:35

    Miast zbudować zwykłe rondo bez świateł i zapewnić bezpieczeństwo wszystkim, będzie się budować systemy, które TYLKO zarejestrują wypadki. To nie tylko chore ale i bardzo kosztowne. Już nie sto a sto pięćdziesiąt lat będziemy za afryką.