PARTNER PORTALU
  • BGK

Legnica, rowery miejskie: 18 sierpnia ruszają wypożyczalnie rowerów. Gdzie będą stacje?

  • PAP/AT    10 sierpnia 2016 - 12:15
Legnica, rowery miejskie: 18 sierpnia ruszają wypożyczalnie rowerów. Gdzie będą stacje?

Operatorem roweru miejskiego w Legnicy będzie firma Nextbike (fot.flickr.com/Nextbike Polska)

• W Legnicy powstaną wypożyczalnie rowerów miejskich.
• To drugie, po Wrocławiu, z dolnośląskich miast, które zdecydowało się na wprowadzenia jednośladów jako jednego ze środków komunikacji miejskiej.
• Stacje, w których będzie można wypożyczyć rower, mają być gotowe do 18 sierpnia.
Operatorem roweru miejskiego w Legnicy będzie firma Nextbike, która wprowadziła takie rozwiązania m.in. we Wrocławiu, Opolu czy Poznaniu - poinformował rzecznik legnickiego magistratu Arkadiusz Rodak.

Na początek powstaną cztery stacje, w których będzie można wypożyczyć rower - dwie w centrum miasta, jedna na osiedlu Piekary i jedna na osiedlu Kopernika. Do dyspozycji legniczan będzie 21 rowerów.

Czytaj też: Rowery miejskie nie wszędzie "chwyciły"

"Dodatkową zaletę przedsięwzięcia stanowi fakt, że firma realizuje z powodzeniem bliźniacze projekty, a legnicki klient powiększa jednocześnie bazę klientów w całej Polsce. Oznacza to, że legniczanie, którzy dokonają rejestracji w systemie, będą mogli wsiąść i jeździć rowerem miejskim w pobliskim Wrocławiu czy odległym Trójmieście" - powiedziała wiceprezydent Legnicy Jadwiga Zienkiewicz.

Aby skorzystać z wypożyczalni, trzeba zarejestrować się w systemie operatora roweru miejskiego. Pierwsze 15 minut korzystania z roweru ma być darmowe, pierwsza pełna godzinna będzie kosztować złotówkę, kolejna również złotówkę; trzecia godzina - 2 zł, a każda następna - 4 zł.

Na razie legnicki rower miejski to projekt pilotażowy. Za jego wdrożenie i prowadzenie do połowy listopada miasto zapłaci ponad 90 tys. zł. "Będziemy gromadzić doświadczenia, uwagi użytkowników, obserwować, jakim zainteresowaniem wśród mieszkańców i turystów cieszy się ta oferta. Jeśli projekt roweru miejskiego się sprawdzi, jeśli zyska akceptację legniczan, może zagościć w mieście na stałe" - dodała wiceprezydent.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • Realista, 2017-02-27 10:46:53

    Rowerem miejskim do stacji PKP nie dojedziesz (nawet ścieżki rowerowej tam nie ma) ;-(
  • geriatryczanka, 2016-08-16 12:18:58

    No tak ,a kto na tym zarabia ? Zagraniczny podmiot gospodarczy ,bo polaczków nie stać na głupi rower i muszą pożyczać ,śmieszne Dziwnych czasów dożyłem!