PARTNER PORTALU
  • BGK

Legnica szykuje park do nowego sezonu

  • legniczanin.pl    22 kwietnia 2013 - 09:43
Legnica szykuje park do nowego sezonu

W legnickim parku miejskim dobiegają końca prace związane z przygotowaniem fontann do sezonu wiosennego.
Oczyszczone zostały już misy, w których były liście i inne śmieci, uzupełniane są braki w betonowych posadzkach. Fontanny w tzw. żabim dołku zostały już wyremontowane i są prawie gotowe do uruchomienia.

Tzw. tryskacze, z których wylewa się woda, zostały na zimę zdemontowane. Teraz są już po przeglądzie i naprawach. Niebawem zostaną założone. Koszt remontu fontann w parku to około 12 tysięcy złotych.

Na uruchomienie czekają też fontanny w mieście. Tutaj prace przygotowawcze są prawie zakończone. Zgodnie z umową z ich administratorem, śródmiejskie wodotryski mają funkcjonować od 1 maja do końca października. Ale jest prawdopodobne, że ruszą wcześniej.

W parku prowadzone są także prace remontowe przy muszli koncertowej. Oczyszczono już i położono nową farbę na ścianach zamalowanych przez graficiarzy. Trwają prace przy wymianie fragmentu drewnianej podłogi na scenie.

W kwietniu miały miejsce dwa włamania do pomieszczeń zaplecza muszli. Zniszczono wówczas część przewodów i instalacji sanitarnej. Wszystko udało się już naprawić. Koszt remontu muszli wyniesie około 22 tysięcy złotych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.