PARTNER PORTALU
  • BGK

Legnickie wodociągi z dofinansowaniem od NFOŚiGW

  • pt    24 sierpnia 2016 - 17:47
Legnickie wodociągi z dofinansowaniem od NFOŚiGW
Umowę podpisano w siedzibie NFOŚiGW (fot.lpwik.pl)

• Legnickie wodociągi zyskały 17 mln dofinansowanie z NFOŚiGW na kolejne inwestycje.
• Po ich zakończeniu miasto będzie w pełni skanalizowane.
W siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie prezes zarządu Legnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji S.A. Zbigniew Mróz podpisał umowę o dofinansowanie projektu pn. "Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w aglomeracji Legnica - etap II".

Planowany koszt realizacji przedsięwzięcia wynosi blisko 33 mln zł a maksymalna kwota dofinansowania to prawie 17 mln zł. Projekt jest finansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Dzięki dofinansowaniu przeprowadzona zostanie modernizacja oczyszczalni ścieków w części mechanicznej, budowa i przebudowa sieci wodociągowej na kilkunastu ulicach, poddana naprawie zostanie część sieci kanalizacyjnej. Ponadto rozbudowany będzie system monitoringu

Wszystkie zadania mają zostać zrealizowane do końca 2021 roku. Dzięki nowym inwestycjom miasto będzie skanalizowane niemal w 100 procentach.

Podczas modernizacji oczyszczalni ścieków zostaną przebudowane istniejące obiekty budowlane, wymienione stare, zużyte technicznie urządzenia technologiczne na nowe o wyższej sprawności oraz mniejszej energochłonności dostosowane do nowych rozwiązań technologicznych. Jednocześnie zmniejszą się uciążliwości zapachowe obiektów oczyszczalni w wyniku hermetyzację osadnika.

W 2015 roku zakończył się projekt „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w aglomeracji Legnica”, który kosztował blisko 60 milionów złotych brutto, z czego 22 miliony zł netto pochodziło ze środków unijnych.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.