PARTNER PORTALU
  • BGK

Lektor Maciej Gudowski „głosem” II linii metra

  • bad    29 października 2014 - 17:46

Warszawiacy i słuchacze Radiowej Jedynki zdecydowali, czyj głos będzie im towarzyszyć w przejazdach II linią metra. Prawie połowa głosujących wybrała Macieja Gudowskiego.
Maciej Gudowski, który zebrał 25292, czyli 47,29% wszystkich głosów, ma jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów lektorskich w Polsce. Na swoim koncie ma kilka-kilkanaście (sam nie liczy) tysięcy „przeczytanych" filmów m.in. „Matrix", „Pulp Fiction", czy serię filmów o Jamesie Bondzie. Jest także już od 30 lat głosem Polskiego Radia - był spikerem, prowadzącym oraz lektorem.

To jego głos wzbogaca oprawę antenową Pierwszego Programu Polskiego Radia. Twierdzi, że dobry lektor powinien mieć w głosie „klej", a lektor doskonały nawet z miernego filmu może zrobić dobry. W wykonaniu pana Macieja Gudowskiego usłyszymy komunikaty zapowiadające kolejne stacje, informacje o możliwych przesiadkach, awariach, opóźnieniach i inne.

Czytaj też: Warszawskie metro wybudują na czas?

W konkursie uczestniczyli również: Danuta Stenka - 9590 (17,93%) głosów, Krystyna Janda - 8498 (15,89%) głosów, Andrzej Matul - 4816 (9,01%) głosów, Marzena Wyczółkowska - 3509 (6,56%) głosów oraz Małgorzata Tułowiecka 1774 (3,32%) głosów. Łącznie w konkursie oddanych zostało 53479 głosów.

Czytaj też: Druga linia metra już jedzie. Oto zdjęcia

- Mamy za sobą kolejny etap zbliżający nas do otwarcia centralnego odcinka II linii metra, tak ważny dla warszawiaków. Wybraliśmy ciepły, męski głos, z którym ok. 300 tys. pasażerów będzie podróżować każdego dnia - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

- Plebiscyt na głos II linii metra cieszył się dużym zainteresowaniem i wzbudzał niezwykłe emocje wśród naszych słuchaczy. Oddano w nim ponad 50 tysięcy głosów. Jestem przekonany, że nowy głos spodoba się pasażerom II linii metra - mówi Kamil Dąbrowa, dyrektor Radiowej Jedynki.

Ideą konkursu było oddanie w ręce pasażerów wpływu na to, kogo będą codziennie słuchać w warszawskim metrze. Konkurs, w którym można było głosować na kandydatów wyłonionych przez grono ekspertów, był formułą gwarantującą najlepszy wybór. Do udziału w organizacji konkursu zaproszona została radiowa Jedynka, aby zapewnić współpracę najlepszych ekspertów od emisji głosu w Polsce.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.