PARTNER PORTALU
  • BGK

Lepsza kanalizacja w Oławie

  • AW    26 września 2012 - 07:39
Lepsza kanalizacja w Oławie

W Oławie wybudowano i zmodernizowano ponad 18 kilometrów wodociągów i kanalizacji. Nowe inwestycje przyczyniają się do polepszenia jakości wody w zlewni rzek Ślęzy i Oława, gdzie są zlokalizowane ujęcia wody dla stolicy Dolnego Śląska.
Wartość projektu "Modernizacja oczyszczalni ścieków oraz budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w mieście Oława" to ponad 58 milionów złotych.

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Oławie uzyskał unijne dofinansowanie w wysokości ponad 24 milionów złotych z Programu Infrastruktura i Środowisko. Wsparcie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu wyniosło ponad 18 milionów złotych.  

Jak podaje WFOŚiGW we Wrocławiu, na Dolnym Śląsku jest realizowanych i przygotowywanych 10 projektów z Programu Infrastruktura i Środowisko o łącznej wartości ponad pół miliarda złotych.

Zakończono już budowę nowych oczyszczalni ścieków w Sulikowie i Nowogrodźcu oraz unowocześniono zakład w Środzie Śląskiej. Zmodernizowane zostaną jeszcze oczyszczalnie w: Dzierżoniowie, Oławie, Strzegomiu, Chociwelu i Bielawie. W regionie powstanie łącznie 450 kilometrów kanalizacji i sieci wodociągowej.

Czytaj też: 60 km sieci kanalizacyjnej w Strzelinie 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.