PARTNER PORTALU
  • BGK

Lepsze połączenia międzymiastowe. W powietrzu

  • PAP    16 lutego 2012 - 13:30

Pięć nowych krajowych połączeń lotniczych z Wrocławia do: Warszawy, Gdańska, Poznania, Łodzi i Krakowa chce uruchomić jeszcze przed Euro 2012 polski przewoźnik OLT Express. Przewoźnik planuje w kwietniu stworzenie siatki krajowych lotów obejmującej 9 miast.
Jak poinformowała w czwartek Aleksandra Palus z wrocławskiego lotniska, przewoźnik zapowiada ekspansję od kwietnia na rynku krajowych połączeń. Oprócz 5 tras z Wrocławia zamierza obsługiwać 7 tras z Gdańska, 6 z Poznania, 4 z Warszawy, po 3 z Krakowa i Szczecina, 2 z Łodzi i 1 z Rzeszowa. Bilety będą dostępne w sprzedaży od 15 lutego.

"To może być ciekawa alternatywa dla dużo mniej komfortowych podróży samochodem. Oferta będzie z pewnością atrakcyjna dla kibiców, bo zakłada połączenie wszystkich miast gospodarzy Euro 2012" - mówił dyrektor ds. marketingu i sprzedaży Portu Lotniczego Wrocław Jarosław Sztucki.

OLT Express, znany pasażerom wcześniej jako OLT Jetair, zapowiada, że trasy będą obsługiwane przez samoloty typu ATR 42 oraz Airbusy A320/319.

Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu położony jest w południowo-zachodniej części Wrocławia, w odległości ok. 10 km od centrum miasta, w pobliżu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, którą można się dostać na lotnisko zarówno od strony Warszawy (przez łącznik Długołęka), od strony Poznania z drogi krajowej nr 5, jak i z południa z drogi krajowej nr 8 oraz z autostrady A4.

Dynamiczny rozwój ruchu lotniczego wrocławski port notuje od 2003 r. W ciągu 5 lat liczba pasażerów wzrosła pięciokrotnie. Lotnisko obsługuje przewoźników sieciowych, którzy oferują loty do największych portów przesiadkowych w Europie, przewoźników niskokosztowych, takich jak Ryanair czy Wizz Air, a także linie czarterowe, wynajmowane do transportu klientów biur podróży.

W marcu 2012 r. Port Lotniczy Wrocław uruchomi nowy terminal. Przepustowość wyniesie wtedy ponad 3 mln pasażerów rocznie, docelowo będzie można obsłużyć 7 mln osób. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.