PARTNER PORTALU
  • BGK

Leszno też zaoszczędzi na rachunkach za prąd

  • PAP    22 listopada 2012 - 15:00
Leszno też zaoszczędzi na rachunkach za prąd

PGE Obrót i PKP Energetyka będą dostarczały prąd 65 instytucjom zorganizowanym w grupę zakupową Urzędu Miasta Leszna. Oszczędności mogą sięgnąć 1 mln złotych rocznie - poinformował naczelnik wydziału organizacyjnego urzędu Krzysztof Kurpisz.
Do grupy przystąpiły podmioty, które świadczą usługi na rzecz mieszkańców miasta: Urząd Miasta i jednostki mu podległe, spółki miejskie oraz m.in.: Starostwo Powiatowe, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, Urząd Skarbowy, Urząd Celny, Archiwum Państwowe. W sumie 65 instytucji. Razem rocznie kupują one ponad 10.000 MWh energii elektrycznej rocznie.

Przetarg na dostarczenie energii elektrycznej dla grupy zorganizowanej przez Urząd Miasta był podzielony na cztery części w zależności od roku jej dostarczania i grupy taryfowej.

W grupie taryfowej C dotyczącej oświetlania ulic czy nieruchomości uczestników grupy w roku 2013 prąd dostarczać będzie spółka PGE Operator, a w roku następnym PKP Energetyka. Natomiast w grupie taryfowej B, która dotyczy dużych spółek miejskich PGE Operator zaproponowało najniższe ceny i będzie dostarczała prąd w latach 2013-2014.

Według szacunków, odbiorcy z grupy taryfowej C zaoszczędzą ok. 25-30 proc., a odbiorcy z grupy taryfowej B - ok. 15-20 proc. wydatków na energię elektryczną.

"W wymiarze kwotowym można założyć, że jeżeli w okresie dwuletnim, a na taki czas ogłaszany był przetarg, wszyscy uczestnicy grupy zakupowej dotychczas wydawali na zakup energii elektrycznej łącznie ok. 8 mln złotych, to po podpisaniu umów z nowymi stawkami kwota ta zmniejszy się o ok. 2 mln zł, ale jakie to będą oszczędności - to zobaczymy w praktyce" - powiedział Kurpisz.

Czytaj też: Częstochowa zaoszczędzi ok. 4,1 mln zł

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • optymista, 2012-11-23 09:28:37

    Nie ma się czym cieszyć - tem milion złotych przedsiębiorstwo energetyczne ściągnie ze zwykłych odbiorców energii czyli zapłaci prosty niezrzeszony konsument - przecież bilans musi wyjść na zero.