PARTNER PORTALU
  • BGK

Likwidacja 35 miejsc parkingowych w Opolu

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Opole    19 marca 2012 - 07:45

Opolski ratusz chce wprowadzić buspas na odcinku ulicy Kośnego między skrzyżowaniami z ulicami Matejki i Żeromskiego. Możliwe, że będzie działał już w maju.
Obecnie ruch odbywa się jednokierunkowo, w stronę ulicy Katowickiej – pisze „Gazeta Wyborcza Opole”. Po lewej stronie są miejsca parkingowe. I to właśnie ich kosztem miałby powstać buspas, którym autobusy mogłyby jeździć pod prąd, w kierunku placu Kopernika i Solarisa.

Jednak zanim autobusy MZK wjadą na ulicę Kośnego, konieczne będzie nie tylko usunięcie miejsc parkingowych. Przebudowy wymagać będzie również skrzyżowanie z ulicą Żeromskiego. Istniejący na nim azyl dla pieszych może utrudniać autobusom skręt w prawo. Dlatego będzie on zlikwidowany.

Ratusz nie ukrywa, że zależy mu na jak najszybszym wprowadzeniu pomysłu z buspasem w życie. Możliwe, że będzie działał już w maju.

Pomysł został jednak skrytykowany przez ratuszową komisję bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jej zdaniem, zamiast wyznaczać buspas dla wybranych pojazdów, powinno się całą ulicę Kośnego uczynić dwukierunkową – „Gazeta Wyborcza Opole”.

Więcej na ten temat tutaj.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.